Sözcü Plus Giriş

Atilla Taş ve 8 kişi tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi!

FETÖ'nün medya ayağına yönelik ikinci dalga operasyonunda gözaltına alınan 12 kişi Emniyet'teki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi. Sevk edilenler arasında ünlü şarkıcı ve yazar Atilla Taş ile Ulusal Parti Genel Başkanı gazeteci Fırat Gökçe de bulunuyor. FETÖ/PDY medya yapılanmasına yönelik soruşturmada savcılık ifadeleri alınan Atilla Taş ve Gökçe Fırat Çuhaoğlu'nun da aralarında bulunduğu 8 kişi tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi..

11:01 -

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İsmail Uçar ile Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Murat Çağlak tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, deliller doğrultusunda 35 gazeteci ve akademisyen hakkında gözaltı kararı verilmesinin ardından, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Nurullah Öztürk, Rasih Yılmaz, Murat Aksoy, Abdullah Alparslan Akkuş, Dinçer Gökçe, İskender Yunus Tiryaki, Levent Arap, Ömer Şahin, Ayhan Şimşek, Atilla Taş ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Mutlu Çölgeçen’in emniyetteki işlemleri tamamlandı. İşlemleri tamamlanan şüpheliler savcılık sorguları için Çağlayan Adliyesi’ne gönderildi.

FOTO:DHA - Atilla Taş gazetecilerin 'neyle suçlanıyorsunuz' sorusuna "Ben pek anlamadım" diye yanıt verdi.

FOTO:DHA – Atilla Taş gazetecilerin ‘neyle suçlanıyorsunuz’ sorusuna “Ben pek anlamadım” diye yanıt verdi.

‘BEN PEK ANLAMADIM…’

Emniyet’ten çıkarılırken gazetecilerin ‘neden gözaltındasınız’ sorusunu yanıtlayan Taş “Yani tam olarak anlamadım ben…’ dedi. Fırat Gökçe’nin de kelepçeli elleri ile zafer işareti yaptığı gözlendi.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Soruşturma kapsamında bir kısmı yurt dışında olduğu tespit edilen ve bugüne kadar yakalanamayan diğer şüphelilerin isimleri ise şöyle;”Ergun Babahan, Eyüp Can Sağlık, Mehmet Yavuz Baydar, Erhan Başyurt, Abdülkerim Balcı, Asım Yıldırım, Önder Deligöz, Ali Selçuk Gültaşlı, Şemseddin Efe, Turhan Bozkurt, Yonca Kaya Şahin, Ali Yurttagül, Ayşe Özkalay, Can Bahadır Yüce, Celil Sağır, Faruk Arslan, Hasan Cücük, İbrahim Öztürk, Kemal Gülen, Mahmut Akpınar, Osman Özsoy, İhsan Yılmaz ve Savaş Genç.”

FETÖ/PDY medya yapılanmasına yönelik soruşturmada savcılık ifadeleri alınan Atilla Taş ve Gökçe Fırat Çuhaoğlu’nun da aralarında bulunduğu 8 kişi tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi..

Son güncelleme: 20:49 02.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more