Bitlis’te altı şehit!

Elazığ'daki saldırının şokunu atlatamadan bir saldırı haberi de Bitlis'ten geldi. Bitlis'in Hizan ilçesi'nde PKK'lı teröristlerin mayınlı saldırısında, bir korucunun şehit olduğu saldırıya müdahale için giden beş asker şehit oldu, beş asker de yaralandı. Yaralanan askerler helikopterle getirildikleri Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi'ndeki tedavi altına alındı. Bölgede PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için hava destekli operasyon başlatıldı.

Bitlis’te altı şehit!

Alınan bilgilere göre, Hizan ilçesindeki Nazar Köprüsü mevkiinde operasyona çıkan güvenlik güçleriyle PKK üyeleri arasında çıkan çatışmada bir geçici köy korucusu şehit oldu. Saldırı sorası bölgeye takviye kuvvet sevk edildi. Bölgeye giden askeri aracın geçişi sırasında ise PKK'lı teröristlerce daha önceden yola yerleştirilen el yapımı patlayıcı infilak ettirildi. Hain saldırıda beş asker şehit olurken beş asker de yaralandı. Yaralılar helikopterle Tatvan’a getirilip tedavi altına alınırken, bölgede takviye birliklerin de gelmesiyle geniş çaplı operasyon başlatıldı.

İLGİLİ HABERŞemdinli'de polis noktasına saldırı: 2 polis yaralıŞemdinli’de polis noktasına saldırı: 2 polis yaralı

İLGİLİ HABERSon dakika haberleri... Elazığ'daki bombalı saldırıdan acı haberler geliyor...Elazığ’da bombalı saldırı: 3 şehit 150’den fazla yaralı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...