Sözcü Plus Giriş

CHP’den flaş FETÖ hamlesi

CHP, FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması için yaptığı çağrıları, bir araştırma önergesi vererek Meclis’e taşıdı. CHP, Bank Asya’da hesabı bulunan, çocuklarını cemaat okullarına yollayan, FETÖ elebaşı Gülen’i ziyaret eden milletvekillerinin de saptanması için Araştırma Komisyonu kurulmasını istedi.

Başak KAYA
13:49 -
CHP’den flaş FETÖ hamlesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba tarafından TBMM’ye sunulan araştırma önergesinde, FETÖ ile mücadele kapsamında, “Öğretmenlerin, polislerin, hakimlerin, savcıların, doktorların, akademisyenlerin, memurların içinde bulunduğu bir çok insan açığa alınmış, meslekten atılmış ve tutuklanmıştır. Hatta bu süreç, FETÖ ile bağı olmadığı herkesin malumu yurttaşlara kadar vardırılmış, muhaliflere yönelik bir ‘temizlik hamlesine' dönüşmüştür. Ancak tüm bu “tasfiye”lere rağmen soruşturmalar, görevden almalar, ihraçlar ve tutuklamalar siyaset kurumuna uzanmamıştır” denildi.

FOTO:DHA/Arşiv - Veli Ağbaba önergesini Meclis Başkanlığı'na teslim etti.

FOTO:DHA/Arşiv – Veli Ağbaba önergesini Meclis Başkanlığı’na teslim etti.

TBMM'nin derinlemesine incelemeyi milletvekillerine de uygulaması gerektiği vurgulanan önergede, “FETÖ'nün siyasi uzantılarının ortaya çıkarılması, oluşan çifte standartlı yaklaşımı ortadan kaldırmak için elzemdir. Tüm milletvekillerinin, Meclis'te grubu bulunan veya bulunmayan tüm siyasi parti yöneticilerinin, belediye başkanlarının ve üst düzey bürokratların FETÖ ile bağlarının araştırılması, bu örgüt ile her türlü maddi ve manevi ilişkilerinin ortaya çıkarılması, yurttaşlarımıza yönelik soruşturmalarda açığa alma ve meslekten atma gerekçesi olarak görülen cemaat okuluna ve yurtlarına gitme durumunun milletvekilleri, siyasi parti yöneticileri, belediye başkanları ve üst düzey bürokratlar için de incelenmesi, FETÖ elebaşı Gülen'i ikamet ettiği ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki konutunda ziyaret edenlerin gün yüzüne çıkarılması amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulması” talep edildi.

İLGİLİ HABERHepiniz oradaydınızHepiniz oradaydınız

Son güncelleme: 15:44 28.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more