İnternet kesintisinin nedeni belli oldu

Ülkede sabah saatlerinde yaşanan internet kesintisi sorunu hakkında ilk açıklama Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi. Yıldırım, "Güvenlik açısından zaman zaman bu tür tedbirlere başvurulabilir" dedi.

İnternet kesintisinin nedeni belli oldu

Basın açıklamasında sorulan bir soru üzerine internet kesintisi konusunda açıklama yapan Yıldırım şunları söyledi:

“Güvenlik açısından zaman zaman bu tür tedbirlere başvurulabilir. Arkadaşlar güvenlik açısından zaman bu tip tedbirlere başvurulabilir. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner.”

HDP eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile HDP’li vekillere yönelik gözaltı operasyonları ile birlikte sosyal medya uygulamalarına kısıtlama getirildi. Twitter, Facebook ve Youtube’a erişim engeli uygulanırken, kullanıcılar ilk kez Whatsapp’a girişte de sıkıntı yaşadı.

Dün gece 1.20 sularında başlayan engelleme öğlen 13.30 itibarıyla kaldırıldı.

İLGİLİ HABERFacebook, Twitter ve Youtube girmek için DNS değiştirme ve VPN programıFacebook, Twitter ve Youtube girmek için DNS değiştirme ve VPN programı

İLGİLİ HABERDünyada sosyal medya ve internete erişim engeli uygulayan ülkelerDünyada sosyal medya ve internete erişim engeli uygulayan ülkeler