İstanbul’da Bylock operasyonunda yeni dalga

İstanbul polisi, FETÖ soruşturması kapsamında, Bylock kullanan polislere yönelik operasyon düzenledi. "Çözülme" adı verilen operasyonun 3'üncü dalgasında 81 şüpheli gözaltına alındı. Daha önceki 2 operasyonda 209 şüpheli gözaltına alınmıştı.

İstanbul’da Bylock operasyonunda yeni dalga

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bu sabah Çözülme (Bylock) operasyonları kapsamında yeni bir çalışma gerçekleştirdi. Ekipler, FETÖ soruşturması kapsamında,  telefonlarında kriptolu yazışma programı “Bylock” bulunan 125 polisin yakalanması için çok sayıda adrese baskın düzenlendi. Haklarında yakalama kararı bulunan 81 polis gözaltına alındı. Şüpheliler Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

209 ŞÜPHELİ

Çözülme 1 ve 2 adı verilen 2 ayrı operasyonda, aralarında emniyet müdürü, emniyet amiri, komiser ve komiser yardımcılarının da bulunduğu 285 şüphelinin yakalanması için baskın düzenlenmişti. Her iki operasyonda, aranan şüphelilerden, 209’u yakalanmıştı. Aralarında, 3.sınıf emniyet müdürü Hasan Taşkıran, Nazım Dorak ve 4. Sınıf emniyet müdürleri Dinçer Ay, Timur Bunlu, Sultan Ahmet Demirci ve Oğuzhan Karaçoban’ın da aralarında bulunduğu 173 şüpheli tutuklanmış, etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı olan 9 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ESKİ NARKOTİK MÜDÜRÜ TUTUKLANDI

Aramalarda bulunmayan geçtiğimiz hafta gözaltına alınan eski Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Özcan Bulduk ise önceki gün tutuklandı. Son operasyonla “Çözülme” baskınlarından gözaltına alınan şüpheli polis sayısı 290’a ulaşmış oldu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...