Son dakika Mehmet Şanver gözaltına alındı iddiası

Eskişehir'de bulunan Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver'in dün akşam saatlerinde darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi. 

Son dakika Mehmet Şanver gözaltına alındı iddiası

15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Eskişehir Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver'in kızı Çiçek Şanver ile emekli Hava Pilot Tuğgeneral Levent Taştan'ın oğlu İstanbul'daki bir düğünle evleniyorlardı.

Darbe girişimi sonrasında, söz konusu düğünün de darbeciler tarafından Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal'ın kaçırıldığı medyaya yansımıştı.

Mehmet Şanver'in de darbe girişimi soruşturması kapsamında dün akşam saatlerinde Eskişehir'de gözaltına alındığı bilgisine ulaşıldı.

Darbenin planlamacısı olduğu iddia edilen Akın Öztürk darbenin gerçekleştirildiği gün Mehmet Şanver ile telefonda görüşmüştü. Öztürk Şanver’i düğün için tebrik ettiğini belirtmişti.

HABER YALANLANDI

Söz konusu haberi gecen İhlas Haber Ajansı daha sonra Şanver’in gözaltına alındığı iddialarını düzeltti.

Ajan “Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver’in darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alındığına ilişkin haberimiz, kaynağından iptal edilmiştir. Şanver gözaltına alınmamıştır.” dedi.

İLGİLİ HABERHava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal kimdir?Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal kimdir?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...