Sözcü Plus Giriş

Son dakika… Şort giyen genç kadına tekme atan Abdullah Çakıroğlu yeniden gözaltında

Maslak'ta bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan 35 yaşındaki Abdullah Çakıroğlu adliyede verdiği ifadenin ardından serbest bırakılmıştı. İstanbul Anadolu Başsavcısı Fehmi Tosun'un talimatıyla Abdullah Çakıroğlu hakkında yeniden yakalama kararı çıkarıldı ve vatandaşlar tarafından büyük tepki gören saldırgan ikinci kez gözaltına alındı.

Güncellenme: 10:56, 19/09/2016
Son dakika… Şort giyen genç kadına tekme atan Abdullah Çakıroğlu yeniden gözaltında

Maslak’ta bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi’ye şort giydiği için tekme atan 35 yaşındaki şüpheli Abdullah Çakıroğlu bugün çıkarıldığı İstanbul Anadolu Adliyesi’nde savcılık tarafından serbest bırakıldı. Çakıroğlu hakkında İstanbul Anadolu Başsavcısı Fehmi Tosun’un talimatıyla “Halkı kin ve nefrete teşvik etmek” ve “Bir kimsenin inanç, düşünce veya kanaatlerinden kaynaklanan yaşam tarzına ilişkin tercihlerine müdahale etmek” suçlamasıyla ile tekrar yakalama kararı çıkartıldı. Kararın kendilerine ulaşmasının ardından harekete geçen Gasp Büro Amirliği ekipleri, Abdullah Çakıroğlu’nu Çekmeköy’deki evinde yakalayarak gözaltına aldı.

SALDIRGAN ŞAHISTAN TUTARSIZ SÖZLER

Genç kadının suratına tekme atan saldırdan Abdullah Çakıroğlu, dün adliyeye getirildiğinde kendisini bekleyen gazetecilere, “Arkadaşlar herşey kontrol altında. Sıkıntı yok gerekli izahatları yapacağım. Vandalların saldırısına uğradım. 20 tane solcu terörist bana saldırdı. Her şey islam hukukuna göre oldu” gibi tutarsız cümleler kurmuştu.

“VÜCUTTA AÇIK GÖRDÜĞÜM YERLERE TEKME ATARIM”

Olaya ilişkin nöbetçi savcılıkta ifade veren Çakıroğlu’nun, “Ben vücutta açık gördüğüm yerlere tekme atarım. Giyimini beğenmediğim insanları döverim. Devlet bunlara ceza vermiyor. Devlet bunları cezalandırmalı” dediği öğrenildi.

 

Yayınlanma Tarihi:07:26,