Şortlu kadına saldırı tahliyesine itiraz

Başsavcılık şortlu kadına tekme atan saldırganın tahliye edilmesine itiraz etti.

Şortlu kadına saldırı tahliyesine itiraz

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı belediye otobüsünde şort giydiği gerekçesiyle Ayşegül Terzi’ye tekme atan saldırgan Abdullah Çakıroğlu’nun tahliye edilmesine itiraz etti.

Başsavcı vekili Abdurrahman Üşenmez tarafından Anadolu 40. Asliye Ceza mahkemesine gönderilen itiraz yazısında, üzerine atılı “İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını” engelleme ve “hakaret” suçlarından tutuklu bulunan Çakıroğlu’nun, mevcut delil durumu ve sanığın üzerine atılı suçların yasada öngörülen hürriyeti bağlayıcı cezaların alt ve üst sınırları gözetilerek tahliyesine karar verildiği hatırlatıldı.               Dilekçede, “Sanığın üzerine atılı suçların niteliği hakkında varolan delil durumu, atılı suçlara ilişkin hürriyeti bağlayıcı cezaların süresi, tutuklu kaldığı süre ve delillerin tamamen toplanmamış olması hep birlikte değerlendirildiğinde sanık hakkında verilen tahliye kararının kaldırılarak, sanığın atılı suçlardan CMK 100 ve devamı maddeleri uyarınca itirazen tutuklanmasına karar verilmesi talep olunur” ifadelerine yer verildi.

DÜN TAHLİYE EDİLMİŞ HERKES İSYAN ETMİŞTİ

İstanbul Çekmeköy'de geçtiğimiz aylarda belediye otobüsünde yolculuk yapan 23 yaşındaki hemşire Ayşegül Terzi, şort giydiği gerekçesiyle 35 yaşındaki Abdullah Çakıroğlu'nun tekmeli saldırısına uğramış, olay sonrası tüm Türkiye sanığın tutuklanması gerektiğini savunarak, Ayşegül Terzi'ye destek olmuştu. Yargılanan Abdullah Çakıroğlu, dün gerçekleşen ilk duruşmada tahliye edildi. “İstem dışı reflekste bulundum” diye savunma yapan Çakıroğlu'nun Ayşegül Terzi'nin ev ve işyerine 6 ay boyunca yaklaşmaması yönünde karar verildi. Çakıroğlu'nun serbest bırakılması hem basında hem de sosyal medyada Türkiye'nin gündemine otururken, hukukçular arasında da görüş ayrılığı yaşandı.

İLGİLİ HABERAyşegül Terzi'ye saldıran tekmeci için yandaş suskunluğuAyşegül Terzi’ye saldıran tekmeci için yandaş suskunluğu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...