Sözcü Plus Giriş

Suriye sınırında hareketli saatler

“Fırat Kalkanı” Harekatı kapsamında Suriye’ ye sınır olan Kilis’ten zırhlı araçlarla askeri sevkiyat yapıldı. Askeri araçların geçişinin ardından Kilis’ in karşısında Suriye tarafındaki bölgeden yoğun siyah dumanların yükseldiği görüldü.

11:36 -
Suriye sınırında hareketli saatler

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ateş desteğinde Özgür Suriye Ordusu, ilerleyişini Suriye'nin Çobanbey Kasabası (RAİ) bölgesi ile Azez ilçesine bağlı köylerde sürdürüyor. Çatışmaların sürdüğü bölgelere sınırın sıfır noktasında konuşlu bulunan fırtına obüsleri ve ateş vasıtalarıyla RAİ bölgesi ile Azez kırsalına sabah erken saatlerden itibaren bombalamaya başladı.

FOTO:DHA - Kirpiler de Suriye tarafına geçiş yaptı.

FOTO:DHA – Kirpiler de Suriye tarafına geçiş yaptı.

IŞİD terör örgütü mevzileri ve hedefleri vurulurken, sınırda konuşulu bulunan zırhlı araçlar ile kirpiler, Kilis’in Yavuzlu köyünün sınır hattından Suriye'ye giriş yaptı. Suriye'nin köylerinde de Özgür Suriye Ordusu'nun hareketliliği sürerken, vurulan IŞİD hedeflerinden siyah dumanlar yükseliyor. Sınırın Türk ile Suriye tarafından büyük hareketlilik yaşandığı gözlenirken, çatışmalar iç bölgelerde sürüyor.  (İHA)

Son güncelleme: 08:48 28.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more