Sözcü Plus Giriş

Yozgat Valiliğinden “bar, pavyon” açıklaması

OHAL kapsamında il genelinde faaliyet gösteren tüm bar, pavyon ve gazinoların kapatılmasına karar veren Yozgat Valiliği yazılı açıklama yaptı. Açıklamada "Karar, asayiş, güvenlik, toplum ve aile huzurunu bozan, bölge sakini kadınlarımızın da defaatle şikayetçi olduğu bar, pavyon, gazino gibi umuma açık yerleri kapsamaktadır. Diğer umuma açık içkili yerler konusunda kapatma işlemi yapılmamıştır" denildi. Sabah saatlerinde valiliğin internet sitesine konulan açıklama ilerleyen dakikalarda ise kaldırıldı.

Sozcu.com.tr
11:35 -
Yozgat Valiliğinden “bar, pavyon” açıklaması

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, İl Emniyet Müdürlüğü'ne yazdığı yazıyla il genelinde faaliyet gösteren bar, pavyon, gazino gibi umuma açık yerlerin Olağanüstü Hal Kanunu'nun Tedbirler Başlıklı 11. Maddesi gereğince genel asayiş ve kamu düzenini korumak, şiddet olaylarının yaygınlaşmasını önlemek amacıyla kapatıldığını duyurdu.

Valiliğin yazısında, “ İlimizde gazino, pavyon ve bar adı altında faaliyet gösteren yerler ve çevrelerinde meydana gelen olaylar incelendiğinde, bu olayların kasten öldürme, kasten yaralama, tehdit, hakaret, mala zarar verme, görevi yaptırmamak için direnme, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması ve 6136 Sayılı Kanuna muhalefet etme suçlarından teşekkül ettiği görülmüştür” denilerek bu tür mekanların OHAL süresince kapatıldığı belirtildi.

VALİLİK İNTERNET SİTESİNDEN AÇIKLAMA

Valiliğe ait internet sitesinden yapılan açıklamada ise kapatma işleminin sadece bar, pavyon ve bu şekilde çalışan gazinolara uygulandığı belirtildi. Açıklama şöyle: “Bazı haber sitelerinde, ilimiz genelinde  tüm içkili mekânların kapatıldığı yönündeki haberler kamuoyuna yanlış aksettirilmiştir. Kapatılan yerler, bar, pavyon ve bu şekilde çalışan gazinolardır. Karar, asayiş, güvenlik, toplum ve aile huzurunu bozan, bölge sakini kadınlarımızın da defaatle şikayetçi olduğu bar, pavyon, gazino gibi umuma açık yerleri kapsamaktadır. Diğer umuma açık içkili yerler konusunda kapatma işlemi yapılmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

AÇIKLAMA KALDIRILDI

Sabah saatlerinde valiliğin internet sitesine konulan açıklama ilerleyen dakikalarda kaldırıldı.

Son güncelleme: 15:15 29.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more