Sosyal medyada ayakkabı ve puro satanlara operasyon

Sosyal medyada ayakkabı ve puro satanlara operasyon

Sosyal medyada ayakkabı ve puro satanlara operasyon

Çağatay KENARLI İSTANBUL, (DHA) İSTANBUL Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri kaçakçılıkla mücadele kapsamında sosyal medya üzerinden ürün satan kişilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Eminönü`ndeki bir iş hanına yapılan baskında 12 bin 262 çift sahte spor ayakkabı ile 8 bin 560 kaçak puro ele geçirildi. Operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya üzerinden ve kurulan tezgahlarda sahte ayakkabı ile kaçak puro satıldığını belirledi.
Polis ekipleri, gerekli arama izinlerini alarak Eminönü`nde bulunan bir iş merkezine operasyon düzenledi. Polis ekipleri operasyonda 6 şüpheliyi gözaltına aldı.

12 BİN 262 SAHTE SPOR AYAKKABI
Ekipler, yaptığı aramalarda piyasa değeri yaklaşık 2 milyon 715 bin lira olan 12 bin 262 çift ünlü sahte spor ayakkabı ele geçirdi. Ünlü bir markaya ait gibi gösterilen sahte ayakkabıların Çin`de üretilerek, Ağrı Doğubeyazıt üzerinden Türkiye`ye sokulduğunu ve İstanbul`da satıldığı tespit etti.

137 BİN EURO DEĞERİNDE PURO
Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, operasyon kapsamında bir başka işyerine de baskın düzenledi. Özel nemlendirme odası yapılmış iş yerinde 8 bin 560 kaçak puro ele geçirildi. İnternet üzerinden satılan puroların yurtiçinde satışının yapılmadığını belirleyen ekipler puroların piyasa değeri 137 bin Euro olduğunu belirtti.

SAHTE AYAKKABI DEPOLARINA BASKIN POLİS KAMERASINDA
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...