Sözcü Plus Giriş

Sosyal medyadan Emine Erdoğan’ın 145 bin TL’lik alışverişine büyük tepki!

Emine Erdoğan'ın Polonya'nın başkenti Varşova'da yaptığı 145 bin TL'lik antika alışverişi Twitter, Facebook gibi sosyal medya mecralarında tepkiyle karşılandı.

null
Güncellenme: 17:59, 22/09/2016
Sosyal medyadan Emine Erdoğan’ın 145 bin TL’lik alışverişine büyük tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen NATO zirvesinde görüşmeler yaparken Eşi Emine Erdoğan Varşova’da alışverişe çıktı. Emine Erdoğan’ın yaptığı antika alışverişinin tutarı ise Twitter, Facebook gibi sosyal medya mecralarında bütük tepki çekti çünkü Emine Erdoğan 2 saat gibi bir sürede 147 bin TL’lik alışveriş yaptı. Sosyal Medya kullanıcıları verdikleri tepkilerde Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik duruma dikkat çekerek Erdoğan’ın antika eşya alışverişini eleştirdiler.

Emine Erdoğan’ın toplamda 145 TL’ye aldığı 1920’lerden kalma porselen takımı, şifonyer, sandalye ve masa Polonya’nın Super Express ve Fakt gazetelerine manşet oldu. Polonya basının iddiasına göre Emine Erdoğan, ‘sıkı pazarlık’ yaptı ve aldığı antikalar için 50 bin dolar (yaklaşık 145 bin lira) harcadı. Ödemeyi Polonya para birimi Zloti ile yaptı. Polonyalı ve Türk korumaların eşlik ettiği Erdoğan’ın aldığı ürünler paketlenip araçlara yüklendi. İşte Emine Erdoğan’ın alışverişine Twitter’da “EmineAlıyorMilletÖdüyor” hashtag’i ile verilen tepkiler…

EMİNE ERDOĞAN’IN ANTİKA ALIŞVERİŞİNE VERİLEN TEPKİLER

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Yayınlanma Tarihi:11:59,