Sözcü Plus Giriş

Yıldızevler semtinde bulunan ve yapımı yeni tamamlanan bir bina için kiracı arayan uluslararası emlak firması, binaya kiralık ilanı astı. Ancak 19 Mayıs dolayısıyla binanın cephesine daha sonra Atatürk portresi de aslınca, Atatürk portresinin üzerinde  ”Kiralık” afişi yer aldı.

SÖZCÜ konuyu gündeme getirince, emlak firmasının yöneticisi Korhan Sakallıoğlu, kiralık ilanının öteden beri asılı olduğunu, Atatürk posterinin ise bina tarafından 19 Mayıs nedeniyle yeni asıldığını belirterek, ‘'Kiralık ilanı, posterin üzerinde kalınca müdahale ettim ve derhal kaldırdım'' dedi. Binada şimdi sadece Atatürk posteri bulunuyor.

Ankara'da Ata'ya saygısızlık
Yıldızevler semtinde bulunan ve yapımı yeni tamamlanan bir bina için kiracı arayan uluslararası emlak firması, 19 Mayıs dolayısıyla binanın cephesine asılan Atatürk portresinin üzerine ”Kiralık” afişi yerleştirdi. Atatürk portresinin bir bölümü, emlak firmasının telefon numarası da yazan, ‘Kiralık Ofisler” afişi ile kapatıldı. ”Kiralık” afişinin daha önce asıldığı, Atatürk portresinin de 19 Mayıs dolayısıyla asılması ile birlikte bu görüntünün ortaya çıktığı savunulurken vatandaşlar bu saygısızlık karşısında tepkilerini gösterdiler.

 

Yayınlanma Tarihi:18:36,