Sözcü Plus Giriş

SP Genel Başkanı Kamalak: Neden biz bir araya gelemiyoruz da ABD ve Rusya`yı davet ediyoruz?

SP Genel Başkanı Kamalak: Neden biz bir araya gelemiyoruz da ABD ve Rusya`yı davet ediyoruz?

Güncellenme: 19:54, 27/02/2016
SP Genel Başkanı Kamalak: Neden biz bir araya gelemiyoruz da ABD ve Rusya`yı davet ediyoruz?

 ANKARA, (DHA) – SAADET Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Necmettin Erbakan`ın vefatının 5`inci yılı dolayısıyla düzenlenen anma programında konuştu. Kamalak, Suriye`de yürürlüğe giren ateşkes anlaşmasına ilişkin "Ortadoğu bir apartman mesafesindedir. Bizim apartmanımız. Neden biz bir araya gelemiyoruz da on binlerce kilometre öteden ABD`yi öbür taraftan Rusya`yı buraya davet ediyoruz? Çünkü bizler imamesinden ayrılmış bir tesbihin taneleri gibi paramparçayız" dedi.

"CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜL`E GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM"
Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, 54`üncü Hükümet Başbakanı ve Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan`ın vefatının 5`inci yılı dolayısıyla SP Genel Merkezi tarafından düzenlenen anma programına katıldı. Ankara MEB Şura Salonu`nda gerçekleştirilen programda hitap eden Kamalak, gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül`ün Anayasa Mahkemesi (AYM)`nin hak ihlali kararı sonucu tahliye edilmesine değinerek "Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve aynı gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül`e geçmiş olsun diyorum. Hatırlatmak isteriz ki Anayasa Mahkemesi`ne başvuru hakkını Türkiye`de ilk defa dile getiren görüş, milli görüştü. Refah Partisi temsilcileriydi. Milli görüşün tek temsilcisi günümüzde Saadet Partisi olduğuna göre Saadet Partisi`ydi. Tabi ki merhum hocamızın bilgileri ve yol göstermeleri sayesinde" ifadelerini kullandı.

"KENDİSİ YERLİ, KUMAŞI MİLLİ, SİSTEMİ EVRENSEL OLAN BİR LİDER"
Vefatının 5`inci yılında anılan Necmettin Erbakan`ı anlatan Kamalak, "Bundan 5 yıl önce milyonlarca Müslümanın dua ve tekbirleriyle ebedi hayata uğurladığımız Erbakan Hoca`mızı bugün bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz. Çünkü o, hayatı boyunca Hakk`ın hakimiyeti ve bütün insanlığın saadeti için çalışmıştır. Makamı, mevkiyi, şöhreti ve serveti değil; bütün şer güçleri karşısına alma pahasına da olsa fakirleri seçmiş onların duygu ve düşüncelerine tercüman olmuştur. Küçük hesapların değil, büyük hedeflerin insanı olmuştur. Nasıl tarif edersiniz diye sorduklarında, tanımlamak gerekirse kendisi yerli, kumaşı milli, sistemi evrensel olan bir liderdi derim" diye konuştu.

"İMAMESİ KOPMUŞ TESBİH TANELERİ GİBİ DARMADAĞIN VAZİYETTEYİZ"
`Günümüzde İslam alemi ne durumdadır?` diye soran Kamalak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Her biri hiç şüphesiz ki bir kaosun içinde. Kardeş ülkeler bir bir işgal ediliyor. Coğrafyamız kan ağlıyor. Sahillerimize kardeşlerimizin cesetleri vuruyor. Bu gelişmeler karşısında maalesef bizse imamesi kopmuş tesbih taneleri gibi darmadağın vaziyetteyiz. Bunu fırsat bilen sömürgeci emperyalistler bölgemizi kendi menfaatleri doğrultusunda yeniden şekillendirmeye çalışıyorlar"

"ORTADOĞU BİR APARTMAN MESAFESİNDEDİR"
Beş yıldır iç savaşın sürdüğü Suriye`de ABD ve Rusya öncülüğünde kararlaştırılan ve yürürlüğe giren geçici ateşkese ilişkin konuşan Kamalak, "5 yıldan bu yana Suriye`de bir iç savaş vardır. Savaşı durduran veya durdurma gayreti içerisinde olan en azından şu aşama için ateşkes sağlayan iki ülke Rusya ve ABD. Ortadoğu bir apartman mesafesindedir. Bizim apartmanımız. Neden biz bir araya gelemiyoruz da on binlerce kilometre öteden ABD`yi öbür taraftan Rusya`yı buraya davet ediyoruz? Ne işi var bunların bizim apartmanda? İşleri var çünkü bizler imamesinden ayrılmış bir tesbihin taneleri gibi paramparçayız. Bunun da iki sebebi vardır. Birisi İslam aleminin dağınık, perişan halidir. Diğeriyse küresel emperyalistlerin tarafgir ve zalim tutumlarıdır" açıklamasında bulundu.

 
DHA