Sözcü Plus Giriş

Sucukçu vali için de ‘yenikapı ruhu’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Eylül 2012'de 25 şehit verilen Afyon patlaması sonrası dönemin Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e halı ve sucuk ikram ettiği için tepki çeken Vali İrfan Balkanlıoğlu ile okul açılışı yaptı.

Deniz AYHAN
14:07 -
Sucukçu vali için de ‘yenikapı ruhu’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ordu'nun Fatsa İlçesi'nde Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ile birlikte ortaokul açılışı yaptı. Balkanlıoğlu, 4 yıl önce 25 şehidin verildiği Afyon patlamasından sonra bölgeye incelemeye gelen dönemin Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e sucuk, kilim ve satranç takımı hediye edip büyük tepki almıştı. Kılıçdaroğlu o günlerde Afyon Valisi olan Balkanlıoğlu için ‘'Siz neyin kutlamasını yapıyorsunuz? Milletin gözünün içine baka baka birbirlerine halı kilim verecek, hediyeleşecekler. Ben bu akıl tutulmasını, sağduyu iflasını izah edebilecek bir kelime bulamıyorum” demişti. Kılıçdaroğlu olaydan dört sene sonra Ordu'da karşılaştığı Balkanlıoğlu ile tokalaştı, birlikte kurdele kesti.

AFYON'DA NE OLMUŞTU?

5 Eylül 2012'de Afyonkarahisar'da el bombalarının depolandığı cephanelikte patlama yaşanmış, 25 asker şehit olmuştu. Dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel önce cephaneliği ardından Afyon Valiliği'ni ziyaret etmişti. O dönem Afyon Valisi olan Balkanlıoğlu Özel'e “satranç takımı, kilim, sucuk” gibi hediyeler vermişti. Büyük acının yaşandığı bu olayın ardından valinin, Özel'e hediye vermesi büyük tepki toplamıştı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu 5 Eylül 2012'de 25 askerin şehit olduğu Afyon'a giden Genelkurmay Başkanı Özel'e halı ve sucuk ikram etmişti.

Vali İrfan Balkanlıoğlu 5 Eylül 2012’de 25 askerin şehit olduğu Afyon’a giden Genelkurmay Başkanı Özel’e halı ve sucuk ikram etmişti.

‘AMACIMIZ REKLAM YAPMAK’

Balkanlıoğlu kendini “Ziyaretimize gelen tanıtım potansiyeli olan popüler kişilere yöre halkına ekonomik katkı için lokum, sucuk gibi ürünlerden hediye ediyoruz. Amacımız tanıtım yapıp yöredeki yoksul insanlara gelir kapısı sağlamak. Genelkurmay Başkanı gibi popüler bir isim gelmiş. Küçük maddi değeri olmayan bir hediye verdik. Hayat devam ediyor. Bir acımız varken buna ara mı verelim?” diyerek savunmuştu.

hediye
Son güncelleme: 14:13 21.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more