Sultangazi’de yakalanan bombacı tutuklandı

İstanbul TEM Polisi'nin MİT ile koordineli çalışmasında, Irak'tan Türkiye'ye giren sol terör örgütü üyesi Eray Ç. isimli terörist saklandığı Sultangazi'de yakalandı. Adresindeki aramada bomba yapımında kullanılan malzeme ele geçirilen ve polis ekiplerine yönelik saldırıları hazırlığında olduğu belirlenen Eray Ç., tutuklandı.

Sultangazi’de yakalanan bombacı tutuklandı

İstanbul Emniyeti’ne, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından yapılan bildirimde, Kuzey Irak’ta eğitim gören bir teröristin ülkemize girdiği ve İstanbul’da saklandığı belirtildi. Verilen bilgide şüphelinin Devrimci Karargah örgütü üyesi olduğu ve polise saldırı hazırlığı yaptığı da bildirildi. Bunun üzerine İstanbul Emniyeti’ne bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü harekete geçti. Ekipler şüphelinin kimliğini ortaya çıkararak gidebileceği adresleri tespit etti. MİT’le koordineli yürütülen çalışmada teröristin Sultangazi Yunus Emre Mahallesi'ndeki bir adreste saklandığı tespit edildi. Bunun üzerine TEM operasyon timi ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri adrese baskın düzenledi.

Geniş güvenlik önlemleri altında adrese giren ekipler, aranan şüpheli Eray Ç.’yi kıskıvrak yakaladı. Aramalarda ise, 8 kilo amonyum nitrat, 8 el yapımı bomba düzeneği ve bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi. Gözaltına alınan terörist Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. İşlemleri tamamlandıktan sonra adliye sevk edilen şüpheli tutuklandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...