Sözcü Plus Giriş

Sur gazisi uzman erbaş: İyileşip görevime döneceğim

Sur gazisi uzman erbaş: İyileşip görevime döneceğim

Güncellenme: 16:47, 26/02/2016
Sur gazisi uzman erbaş: İyileşip görevime döneceğim

Mustafa ÖNDOĞAN BESNİ (Adıyaman), (DHA) – DİYARBAKIR`ın Sur İlçesi`nde, PKK`lı teröristlerin açtığı ateşle yaralanan jandarma uzman erbaş 28 yaşındaki Hüseyin Deniz, GATA`da yapılan tedavisinin ardından Adıyaman`ın Besni İlçesi`ndeki baba evine geldi. Yakınları tarafından sevinçle karşılanan Sur gazisi, en kısa sürede iyileşerek görevinin başına dönmek istediğini söyledi.
Tokat`ta bulunan Özel Harekat Taburu`nda görevli iken geçici görevle Diyarbakır Sur İlçesi`ndeki operasyona giden uzman erbaş Hüseyin Deniz, geçen 3 Şubat günü teröristlerin açtığı ateşle sırtından vuruldu. Diyarbakır`da yapılan ilk müdahale sonrası Ankara`ya götürülen Deniz, GATA`da tedavisinin tamamlanmasının ardından Besni`deki ailesinin yanına geldi. Dumlupınar Mahallesi`ndeki ailesinin yanına dönen Hüseyin Deniz, burada babası Hayri, annesi Şerife Deniz, kardeşleri ve yakınları tarafından sevinçle karşılandı. Yakınlarıyla hasret gideren Hüseyin Deniz`i öğle saatlerinde Besni Kaymakamı Çağlayan Kaya, Tut Kaymakamı Mehmet Aksu, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Üsteğmen Ali Tekin, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mustafa Baş, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Besni Emniyet Müdürü Cemal Avan ziyaret etti.
AİLESİNE SUR`DA OLDUĞUNU SÖYLEMEMİŞ
Teröristler tarafından sırtından vurulan uzman erbaş Hüseyin Deniz, ailesinin endişelenmemesi için Tokat`tan Sur`a görevlendirildiğini söylemediğini ve yaralanınca gerçeğin ortaya çıktığını söyledi. Olay günü de Sur`da binaları kontrol ettiklerini anlatan Deniz, en kısa sürede görevine dönmek istediğini belirterek, yaşadıklarını şöyle anlattı:
"Sur`daki operasyonlar sırasında binaları ve evleri kontrol ediyorduk. Bir eve giriş sırasında binanın arkadan mermi geldi. Nerden, ne şekilde geldi anlamadım ve vuruldum. Orada bilincim yerindeydi, arkadaşlarım ilk müdahaleyi yaptı. Sonra Diyarbakır Askeri Hastanesinde ameliyat geçirdim ve ardından Ankara`ya götürdüler. Bu süreçte herkes benim durumumu takip ediyormuş. Zaten aileme Diyarbakır Sur`a gittiğimi söylememiştim. Haberi alınca bir gün sonra zaten babam ve amcam yanımdaydı. Çok şükür bitti, geçti, gitti. En kısa zamanda iyileşerek yeniden görevime dönmek istiyorum."
Gazinin babası Hayri Deniz ise oğlunun vurulduğu haberini alınca şoke olduğunu ancak yaralı olduğunu öğrenince içlerinin ferahladığını ve sağlıklı şekilde yanlarında olduğu için sevinçli olduklarını söyledi.
Anne Şerife Deniz ise Tokat`ta görev yaptığını bildiği oğlunun vurulduğunu öğrendiğinde büyük şok yaşadığını belirterek, "Ben oğlumu Tokat`ta biliyordum. Polisler gelip sorunca `Benim oğlum Tokat`ta` dedim. Daha sonra tekrar geldiler ve oğlumun Sur`da olduğunu ve vurulduğunu öğrendik. Şimdi burada yanımızda olması ile bize dünyalar bağışlandı. Allah bütün asker ve polisleri esirgesin" diye konuştu.
DHA