Sur`da şehit olan Uzman Çavuş, törenle memleketine uğurlandı

Sur`da şehit olan Uzman Çavuş, törenle memleketine uğurlandı

Sur`da şehit olan Uzman Çavuş, törenle memleketine uğurlandı

DİYARBAKIR, (DHA) – DİYARBAKIR`ın Sur İlçesi`nde PKK`lı teröristlerin keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateşte şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Fazlı Altuntaş, düzenlenen törenin ardından, toprağa verilmek üzere memleketi Sivas`ın Gemerek İlçesi`ne uğurlandı.
Diyarbakır`ın sokağa çıkma yasağı bulunan merkez Sur İlçesi`nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK`lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için düzenlenen operasyonlar sürerken, dün teröristlerin keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateşte Jandarma Uzman Çavuş Fazlı Altuntaş, ağır yaralandı. Diyarbakır Asker Hastanesi`ne kaldırılan Altuntaş, doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.
Şehit Altuntaş için bugün Diyarbakır Asker Hastanesi`nde uğurlama töreni düzenlendi. Törene Vali Hüseyin Aksoy, 7`nci Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, 2`nci Birleştirilmiş Hava Harekat Merkez Komutanı Tümgeneral Atilla Darendeli, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, 16`ncı Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, vali yardımcıları, kaymakamlar, şehidin ailesi ile askerler katıldı.
Saygı duruşunun ardından şehidin özgeçmişi okundu. 7`nci Kolordu Komutanlığı`nda görevli Yüzbaşı Mehmet Halef Çelikkolu, törende yaptığı konuşmasında, PKK`nın Türkiye`nin huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik eylemlerde bulunduğunu belirterek, bu eylemleri gerçekleştirirken de yöntem değişikliğine gittiğini söyledi. Yüzbaşı Çelikkollu, "Hukuku, temel hak ve özgürlükleri, eşitliği ve demokrasiyi dilinden düşürmeyen, ancak devletin sunduğu haklardan faydalanarak insanlığa, hukuka, demokrasi ve özgürlüğe tamamen aykırı olan tutum içerisine girenler, alçakça cinayet işleyenler şunu asla unutmasınlar. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak, bölücü terör örgütü mensuplarının amaçlarına ulaşmasını engellemek ve kanun hakimiyetini sağlamak maksadıyla görevimize inanç ve kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...