Suriye'den atılan 3 roket, Kilis'te boş araziye düştü (2) – yeniden

Suriye'den atılan 3 roket, Kilis'te boş araziye düştü (2) - yeniden

Suriye'den atılan 3 roket, Kilis'te boş araziye düştü (2) – yeniden

SURİYE'de IŞİD denetimindeki bölgelerden bu sabah ateşlenen 3 katyuşa roketatar mermisi Kilis'te boş araziye düştü. Kimsenin yaralanmadığı saldırı ardından roketlerin ateşlendiği IŞİD bölgesi sınır birlikleri tarafından ateş altına alındı.
Geçen Ocak ayından bu güne kadar Suriye'de IŞİD denetimindeki bölgelerden atılan onlarca katyuşa roketatar mermisi Kilis kent merkezine düştü. Patlamalarda 8'i Suriyeli 21 kişi öldü, 70'ten fazla kişi de yaralandı.
Bu sabah yine Suriye tarafından atılan 3 roket mermisinden 2'si Yüksektepe Hudut Karakolu yakınlarında boş araziye, diğer roket ise Kilis kent merkezine birkaç kilometre uzaklıktaki İnanlı Köyü'ndeki zeytin bahçesine düştü. Kimsenin yaralanmadığı patlamalarda, zeytin bahçesi yakınındaki bir bağevinin duvarında hasar oluştu ve bölgeye sevk edilen ekipler, inceleme yaparak roket mermisine ait parçaları imha etmek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.
Kentte tedirginliğe yol açan patlama sonrası sınırda konuşlu birlikler, roketlerin atıldığı IŞİD denetimindeki bölgeleri Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatar bataryası ile ateş altına aldı.

 

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...