Sözcü Plus Giriş

Aynı yerde boğulan 14’üncü can oldu

Adana'da sulama kanalına giren Suriyeli 16 yaşındaki Diyap Abid, boğularak can verdi. Abid'in ölümüyle Haziran ayında sulama kanalında boğularak ölenlerin sayısı 14'e yükseldi.

Güncellenme: 16:12, 23/06/2016
Aynı yerde boğulan 14’üncü can oldu

Merkez Yüreğir ilçesinin Alihocalı Mahallesi’nde karpuz tarlasında çalışan işçilerden bir kısmı öğle arasında serinlemek için sulama kanalına girdi. Yüzme bilmeyen Diyap Abid de akrabalarının ısrarı üzerine kanala atladı.

boguldu8802
Bir süre suyun üzerinde sürüklenen genç, akıntının da etkisi ile gözden kayboldu. Abid’in kaybolduğunu gören yakınları çevredeki vatandaşlarından yardım istedi.
İLGİLİ HABER3 kız kardeşten acı koşu3 kız kardeşten acı koşu

boguldu3880
Kanala su sağlayan kapakları kapatan görevliler, 155’i arayarak durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen dalgıç polisler, sulama kanalına girerek Abid’in aradı. Yapılan arama sonucu dalgıçlar Diyap Abid’in cesedini suya girdiği yerden 150 metre ileride buldu.
boguldu4800

Boğulan gencin cesedinin bulunduğunu öğrenen yakınları, feryat ederek yanına koştu. Abid’in yakınları, yerde yatan cansız bedene sarılıp kalp atışlarını dinledi. Diyap Abid’in öldüğünü anlayan yakınları gözyaşı döktü. Abid’in yakınlarının tepkisi üzerine sağlık görevlileri ambulansa taşıdıkları cenazeyi TOKİ Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Abid’in cenazesi daha sonra otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Adana’da Haziran ayında sulama kanalında serinlemek isterken hayatını kaybedenlerin sayısı Diyap Abid’in ölümüyle 14’e yükseldi. DHA

Yayınlanma Tarihi:14:51,