Suriyeli kuyumcu, gaspçıyı kovalayıp yakaladı

Suriyeli kuyumcu, gaspçıyı kovalayıp yakaladı

Suriyeli kuyumcu, gaspçıyı kovalayıp yakaladı

Fatih KARAÇALI ADANA, (DHA) – ADANA`da biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdikleri kuyumcunun elinden, 3 kilo 450 gram altını kapkaç yapan 3 saldırgandan, yakalanan 22 yaşındaki Vedat Özdemir tutuklandı.
Suriye`de yaşanan iç savaş sonrası ülkesini terk edip merkez Seyhan İlçesi`nin Hurmalı Mahallesi`ne yerleşen Muhammed Ajan, kiraladığı işyerinde kuyumculuk yapmaya başladı. Cumartesi günü akşam saatlerinde işyerini kapatıp, 3 kilo 450 gram ağırlığındaki altın takıyı poşete dolduran Ajan, oğlu Muhammed Khaled Ajan ile birlikte yürüyerek evlerine gitmek için yola çıktı. Baba ile oğlunun arkasından yaklaşan 3 saldırgan, biber gazı sıkıp ellerindeki poşeti aldı. Baba Muhammed Ajan bağırarak yardım isterken, oğlu saldırganlardan birinin peşine düştü.
YAKALAYIP BOŞETİ ELİNDEN ALDI
Muhammed Khan Ajan, Bakımyurdu Caddesi`nde poşeti alıp kaçan saldırganlardan Vedat Özdemir`i yakaladı. Muhammed Khan Ajan, Özdemir`in elindeki altın dolu poşeti aldı. Görgü tanıkları durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Vedat Özdemir`i gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü`nde ifade verip saldırganlardan şikayetçi olduğunu söyleyen Muhammed Ajan ile oğlu Muhammet Khan Ajan, "İşyerinden çıkıp, eve gidiyorduk. Altınlar çalınmasın diye de yanımızda taşıyorduk. Arkadan gelip biber gazı sıktılar. 3 kişiden biri poşeti aldı, hepsi farklı yönlere dağıldılar. Altın dolu poşeti alanın peşine koşup yakaladık" dedi.
ŞUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ
Hırsızlık, kapkaç ve uyuşturucu madde bulundurmak suçlarından poliste çok sayıda kaydı bulunan Vedat Özdemir, Emniyet Müdürlüğü`ndeki sorgusunda suçlamayı kabul etmedi. Yolda yürürken bağırma sesi duyduğunu ileri süren Özdemir, "Baktım herkes bir tarafa kaçıyor, ben de korkup kaçmaya başladım. Altın veya poşetten haberim yok. Arkamdan gelen 2 kişi beni yere yatırdı. Sonra da polise teslim etti. Ne olduğunu, niye saldırdıklarını anlamadım" diye ifade verdi.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...