Sözcü Plus Giriş

TBMM Aile Bütünlüğünü Koruma Komisyonu üyeleri Şanlıurfa’da

TBMM Aile Bütünlüğünü Koruma Komisyonu üyeleri Şanlıurfa’da

Güncellenme: 14:01, 21/02/2016
TBMM Aile Bütünlüğünü Koruma Komisyonu üyeleri Şanlıurfa’da

Ömer ŞULUL ŞANLIURFA, (DHA)- TBMM Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu üyesi 18 milletvekili, incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa’ya geldi. Komisyon Başkanı Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Kesir, bölge kadınlarının karşılaştığı sorunlar üzerinde araştırma yaptıklarını ve hazırlayacakları raporları Meclis`e sunacaklarını söyledi.
Aile Bütünlüğünün Korunmasını Araştırma Komisyon üyeleri, aile bütünlüğünü olumsuz etkileyen unsurları görüşmek için Şanlıurfa’ya geldi. Düzce Milletvekili Ayşe Kesir başkanlığında oluşan heyet ilk olarak Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret etti. Kente ilişkin bilgiler alan heyet daha sonra bölge kadınlarının yaşadığı sorunları gözlemlemek üzere Yenice Mahallesi`nde bulunan Kadın Kültür Merkezi`ni ziyaret etti. Burada yöresel kıyafetli kadınlar tarafından karşılanan komisyon üyeleri, merkezdeki kursiyerlerin hazırladığı el işi ürünleri inceledi. Kursiyer kadınlarla aile bütünlüğü üzerinde sohbet eden komisyon üyesi milletvekilleri adına konuşan Ayşe Kesir, şöyle dedi:
"Ailenin çözüm üretme kapasitesini nasıl arttırabiliriz, bu anlamda ne tür verilere ulaşabiliriz onu araştırması için buradayız. Bu merkezde kurs alan kadınlarımız hem meslek öğreniyorlar, hem de yeni pazar imkanları bulabiliyorlar. Burada kadının güçlendirilmesi aile bütünlüğü ile ilgili yerel sorunlar neler, varsa bu sorunları bunları hangi mekanizmalar çözüyor, bunun araştırmasını yapıyoruz. Kadınlarımızın eğitimi, eşler arasındaki sorunlar, boşanma meseleleri ve birçok sebepleri gözlemleyerek hazırladığımız raporları TBMM`ye sunacağız."
Komisyon üyesi milletvekilleri Şanlıurfa’daki incelemelerinin ardından Kilis`e gidecek.
DHA