Sözcü Plus Giriş

TBMM Genel Kurulu’nda tartışma!

Güncellenme: 20:03, 29/03/2016
TBMM Genel Kurulu’nda tartışma!

CHP’nin Sivas Demir Çelik işçilerinin hakları ile ilgili verdiği önerge,  AKP’nin oyları ile reddedilince, Meclis’te gergin anların yaşanmasına neden oldu.  AKPve CHP milletvekilleri arasında yumruklaşmaya varan arbede yaşandı.

FOTO: SÖZCÜ CHP’nin verdiği önerge reddedilince ortalık karıştı

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu ve CHP’li vekiller önergenin Ak Parti tarafından reddedildiğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

FOTO: SÖZCÜ

“Sivas Demir Çelik işçilerinin hakları ile ilgili CHP’nin verdiği önerge, AKP’nin oyları ile reddedildi. Sivas’taki işçilerimiz de buradaydı. Onların tepkileri karşında AKP milletvekilleri bizim milletvekillerimizin üzerine yürüdü. Hengamenin nedeni bu. Oy kullanamayacağız herhalde. Burayı da terörize etme ile ilgili şüphelerim var. inşallah öyle olmaz. Bu Meclis halkın Meclis’i. Böyle bir şey Türkiye’ye yakışmıyor. Bir arsızlık, şımarıklık, kibir var.  bunun yanında bir korku da var. AKP pek çok alanda sıkıştı.”

FOTO: SÖZCÜ

CHP Milletvekili Mahmut Tanal da, TBMM’de yaşanan gerginliğe ilişkin kendi çektiği görüntüleri Twitter adresinden canlı yayınladı.

FOTO: SÖZCÜ

FOTO: SÖZCÜ

Yayınlanma Tarihi:19:58,