Sözcü Plus Giriş

Tecavüzcü öğretmen suçunu itiraf etti

Kayseri'de 17 yaşındaki lise öğrencisi Cansel K.'ya tecavüz eden öğretmenin suçunu itiraf ettiği ortaya çıktı.

Güncellenme: 10:23, 25/02/2016
Tecavüzcü öğretmen suçunu itiraf etti

Kayseri'de 17 yaşındaki lise öğrencisi Cansel Buse K.’nın intihar etmesiyle ortaya çıkan okulda cinsel taciz ve tecavüz iğrençliğinin detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Polisin Buse K.'nın telefonunu incelemesinin ardından yeni bulgular gün yüzüne çıktı.

Cansel’in intiharının ardından iğrenç olayın detayları gün yüzüne çıktı.

ARABASINDA İLİŞKİYE GİRMİŞ!

Soruşturma dosyasındaki bilgilere göre polis, Cansel Buse K.'nın telefonunda öğretmen Bayram Ö.'nün gönderdiği mesaj ve fotoğrafları tespit edince Bayram Ö. gözaltına alındı. Polisteki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen Bayram Ö, savcılıkta Cansel Buse K. ile intiharından bir hafta önce arabasında ilişkiye girdiğini itiraf etti.

İŞTE İĞRENÇ OLAYIN DETAYLARI!

Milliyet’ten Musa Kesler’in haberine göre intihar olayı şöyle gerçekleşti: Cansel Buse K., ailesiyle birlikteyken, duş alacağını söyleyerek anne-babasının kullandığı ebeveyn banyosuna gitti. Babasının çekmecedeki silahını alarak banyoya giren genç kız, kapıyı da kilitleyerek banyoda intihar etti. Ailesinin hemen hastaneye kaldırdığı genç kız kurtarılamadı.

FOTO:DHA – Tutuklanan öğretmen”İntihar edeceğini düşünmemiştim” dedi.

“İNTİHAR EDECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORDUM”

Olayı soruşturan polis Cansel'in telefonunu incelemeye aldı. Öğretmen Bayram Ö.'ün yazdığı mesajlar ve gönderdiği fotoğraflar dikkat çekince polis öğretmeni gözaltına aldı. Ancak öğretmen polisteki ifadesinde suçlamaları reddetti. Savcılıkta ise Cansel Buse K. ile ilişkisi olduğunu iddia ederek, intiharından bir hafta önce arabasında şehir dışında, boş bir alanda ilişkiye girdiğini itiraf etti. İfadesinde ‘İntihar edeceğini düşünmüyordum' dedi.

TUTUKLANDI

Öğretmen Bayram Ö., TCK'nın 104. maddesi olan ‘Reşit olmayanla cinsel ilişki' suçlamasıyla tutuklandı.

TCK'da bu suç ve öngörülen ceza şöyle: “Cebir, tehdit ve hile olmaksızın, onbeş yaşını bitirmiş olan çocukla cinsel ilişkide bulunan kişi, şikâyet üzerine, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” Cinsel saldırı (tecavüz) suçu ise 102. madde: ‘Cinsel davranışlarla bir kimsenin vücut dokunulmazlığını ihlâl eden kişi, mağdurun şikâyeti üzerine, iki yıldan yedi yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Fiilin vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle işlenmesi durumunda, yedi yıldan oniki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. Bu fiilin eşe karşı işlenmesi hâlinde, soruşturma ve kovuşturmanın yapılması mağdurun şikâyetine bağlıdır.'

Yayınlanma Tarihi:10:14,