Sözcü Plus Giriş

TEM yan yolda iki araç kafa kafaya çarpıştı: 1 yaralı…

TEM yan yolda iki araç kafa kafaya çarpıştı: 1 yaralı...

Güncellenme: 22:32, 18/01/2016
TEM yan yolda iki araç kafa kafaya çarpıştı: 1 yaralı…

Uğur AYAZSIN İstanbul, (DHA) – ATAŞEHİR`de, TEM yan yolda sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, karşı yönden gelen başka bir otomobil ile kafa kafaya çarpıştı. 1 kişinin yaralandığı kaza nedeniyle yan yolda trafik yaklaşık yarım saat yapılamadı. Kazaya neden olan sürücünün alkollü olduğu iddia edilirken, araçlardan birinde bulunan bir çocuk ise korkudan gözyaşlarına boğuldu.

Kaza, TEM Otoyolu`nun Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi`nden geçen yan yolunda meydana geldi. İddiaya göre, 34 KL 5743 plakalı otomobil, sürücüsünün kontrolünden çıkarak, karşı yönden gelen Adem Taşhan`ın kullandığı 34 EP 0092 plakalı otomobil ile kafa kafaya çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle savrulan otomobilin içerisinden çıkan sürücü Taşhan, kendilerine çarpan aracın içindeki kişileri arabadan çıkarttı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi geldi. Sağlık ekibi kazada hafif yaralanan bir kişiye olay yerinde müdahale etti.

ALKOLLÜ OLDUĞU İDDİA EDİLEN SÜRÜCÜ KARAKOLA GÖTÜRÜLDÜ

Kaza sonrasında, 34 KL 5743 plakalı otomobilin sürücüsü olduğu iddia edilen alkollü bir kişi polis ekiplerine kimliğini vermemekte direndi. Kendisinin arabayı kullanmadığını öne süren bu kişi, polisler tarafından ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

KÜÇÜK ÇOCUK KORKUDAN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Öte yandan, kaza sırasında araçta olan küçük bir çocuk ise korkudan gözyaşlarına boğuldu. Annesinin avutmaya çalıştığı çocuk ambulansa götürüldü.

Kaza nedeniyle iki yönlü trafiğe kapanan yan yol ise otomobillerin çekici tarafından götürülmesiyle tekrar ulaşıma açıldı.

SÜRÜCÜ KAZAYI ANLATTI

DHA