TEOG 2016 – 2017 Türkçe sınav soruları ve cevapları

2016 - 2017 eğitim öğretim yılı TEOG 1. oturumdaki Türkçe ve Matematik sınavları bitti. Peki TEOG Türkçe soruları ve cevapları yayımlandı mı?

TEOG 2016 – 2017 Türkçe sınav soruları ve cevapları

TEOG sınavlarından alınacak sonuçları 8. sınıf öğrencileri için kritik öneme sahip. Bugün başlayan 2016 – 2017 eğitim öğretim yılının 1. deönem TEOG sınavlarının ilk oturumu devam ediyor. Öğrenciler Türkçe testini çözdükten sonra matematiğe geçtiler ve şimdi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testini yapıyorlar. Peki TEOG Türkçe soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak?

TEOG SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Geçtiğimiz sene TEOG soru ve cevapları ikinci oturum sonrası açıklanmıştı ki 2016 -2017 TEOG 1. oturum sınav soruları ve cevapları da 24 Kasım’da yapılacak TEOG 2. oturum sonrasında yayımlanacak. Öğrenciler soru kitapçıkları ve cevap anahtarları ile doğru ve yanlışlarını tespit edip sınavlarının nasıl geçtiğini kontrol edebilecekler. Tahmini doğru ve yanlış sayılarınızı “teog-puan.hesaplama.net” adresindeki TEOG puan hesaplama aracına girerek tahmini sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

TEOG PUAN HESAPLAMA

Ortak sınavlarda alınan puanlar ilgili dersin birinci veya ikinci yazılı puanı olarak e-Okul Sistemi'ne girilecek ve yıl sonu başarı puanı hesaplamasına dâhil edilecektir.

Her dönem yapılan ortak sınavlar sonucunda derslerin AOSP puanları; Türkçe, matematik, fen bilimleri dersleri için dört; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri için iki katsayısı ile o dersin puanı çarpılarak hesaplanır. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacaktır.

Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında; öğrencilerin; 6, 7 ve 8'inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8'inci sınıf AOSP'si toplanacak, elde edilen toplam puan ikiye bölünerek merkezî sistemle öğrenci alımında kullanılan “ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan” hesaplanacaktır. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacaktır.

İLGİLİ HABERTEOG'a 7/24 WhatsApp'la hazırlanıyorlarTEOG’a 7/24 WhatsApp’la hazırlanıyorlar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...