TEOG sınavı ne zaman? 23 – 24 Kasım okullar tatil mi?

8. sınıfa giden öğrencileri TEOG sınav heyecanı sardı. İyi bir lisede eğitim görmek isteyen öğrenciler hayatlarının en kritik sınavına girecekler.

TEOG sınavı ne zaman? 23 – 24 Kasım okullar tatil mi?

Herkesin hayali iyi bir eğitim alıp en iyi üniversiteyi kazanmaktır. Bu kritik süreçte belki de en önemli viraj TEOG sınavından başarılı bir puan almak. Yüz binlerce 8. sınıf öğrencisinin geleceğini değiştirecek olan TEOG sınavına ise sayılı günler kaldı.

TEOG SINAVI NE ZAMAN?

Hem öğrencileri hem de velileri yakından ilgilendiren TEOG sınavı sonbahar ve ilkbaharda gerçekleşiyor. Bu senenin ilk TEOG sınavı 23 – 24 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Sınava 1 milyon 190 bin 826 öğrenci katılacak.

23 – 24 KASIM TATİL Mİ?

TEOG’a katılacak olan öğrenciler kendi okullarında sınava girecekler. Bu nedenle sınav yapılan okullar iki gün boyunca eğitime ara verecekler. Liseler ise tatil olmayacak.

HER DERS İÇİN 20 SORU SORULACAK, YANLIŞ DOĞRUYU GÖTÜRMEYECEK

Ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulacak, değerlendirmede yanlışcevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek. Ortak sınavlarda A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört tür kitapçık verilecek, sınav süresi her ders için 40 dakika olacaktır.
Ortak sınavlara katılamayan ve yedek salonda sınava giren öğrencilerin bilgileri her ders içinayrı ayrı olmak üzere okul müdürlüğü tarafından sınav günü bitiminde e-Okul Sistemi'ne işlenecektir.

Geçerli mazereti olmadan ortak sınav/sınavlara katılmayan öğrencilerin, o derse ait sınavpuanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecek, e-Okul Sistemi'nde ortak sınav sonuç hanesinde (G)olarak gösterilecek ve ortalamaya dâhil edilecektir. Veli, öğrencisinin ortak sınava katılamama sebebini, sınavın tamamlandığı tarihten itibaren en geç 5 (beş) iş günü içinde okul yönetimineyazılı olarak bildirecektir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...