Sözcü Plus Giriş

TEOG’da 2 soru iptal: TEOG’da hangi sorular iptal edildi? (2016)

TEOG'da iptal olan soru var mı? TEOG iptal olan sorular hangileri? TEOG'da kaç soru iptal edildi? TEOG'da hatalı soru var mı? YEP nasıl hesaplanır?

Güncellenme: 19:42, 23/06/2016
TEOG’da 2 soru iptal: TEOG’da hangi sorular iptal edildi? (2016)

TEOG’da iki soru iptal edildi? TEOG’da iptal olan sorular hangileri? Milli Eğitim Bakanlığı TEOG’da hangi soruları iptal etti? MEB tarafından TEOG’daki soru iptaline dair açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz..

İPTAL OLAN SORULARLA İLGİLİ MEB AÇIKLAMASI

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması, “2016 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu”nda belirtilen takvim doğrultusunda yürütülmektedir. Yerleştirmeye Esas Puanları, yasal mevzuat ve buna dayalı yargı kararları dikkate alınarak hesaplanacaktır.

Bu çerçevede 25-26 Kasım 2015 tarihinde yapılan 1. Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında yapılan ortak sınavlara ilişkin Türkçe dersi A Kitapçığı 8. Soru ile TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi A Kitapçığı 4. Soru, yargı kararı gereği tüm öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecektir.

YEP sonuçları 29 Haziran 2016 tarihinde http://www.e-okul.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

YEP PUANI NASIL HESAPLANIR?

Aşağıdaki görseldeki ekrana ulaşmak için görselin üzerindeki Milli Eğitim Bakanlığı YEP hesaplama yazısına tıklayabilirsiniz.

YEP PUANI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN

 

yep puanı hesaplama