THY uçağında bomba ihbarı!

İstanbul-Kayseri seferini yapmaya hazırlanan THY'ye ait uçağın tuvalet kapısında "bomba" notu bulundu.

THY uçağında bomba ihbarı!

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Kayseri seferini yapmaya hazırlanan uçağının tuvaletinde bulunan bomba yazısı paniğe neden oldu.

Başlıksız-1

Uçakta yapılan aramalarda herhangi bir bomba izine rastlanmadı.THY’nin TK-2014 sefer sayılı TC-JGN kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı 133 yolcusuyla Kayseri seferi için kalkış yapmak üzere son hazırlıklarını tamamladı.

THY uçağı kalkış yapmak için push back aracıyla park yerinden çıktığı sırada, kabin ekipleri uçağın tuvaletinde bomba yazısı gördü. Ekipler durumu uçağın kaptan pilotuna bildirdi. Bunun üzerine uçak, park alanına geri dönerken, olay yerine polis ekipleri çağırıldı. Uçakta bulunan yolcular terminale gönderildi.

İç Hatlar terminalinde 405 numaralı salona alınan 133 yolcuya THY tarafından yiyecek ve içecek ikramı yapıldı. Bu sırada polis ekipleri uçağın kabin ve kargo bölümünde arama yaptı. Yapılan aramalarda herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. THY yetkilileri yolcuların başka bir uçakla Kayseri’ye gönderileceğini açıkladı. Olayla ilgili olarak soruşturma başladı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...