Trakya beyaza büründü

Trakya beyaza büründü

Trakya beyaza büründü

Engin ÖZMEN- Ali Can ZERAY- Ali Ümit ÜLKER- Ruhan YALÇIN- Mehmet YİRUN EDİRNE, TEKİRDAĞ, KIRKLARELİ, (DHA)- EDİRNE, Tekirdağ ve Kırklareli’nde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı kısa sürede kentleri beyaza bürüdü. Belediye ekipleri yolların açık tutulması için kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başlarken, kar yağışı nedeniyle trafikte aksamalar meydana geldi.
Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisinde olan Trakya’da kentler sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle kısa sürede beyaza büründü. Hava sıcaklığının sıfırın altında 2 dereceye kadar düştüğü Edirne’de yaklaşık 1 saat süren kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Araçlar trafikte ilerlemekte güçlük çekerken belediye ekipleri de kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başladı. Kaldırımlardaki kar da belediye görevlileri tarafından temizlendi.
KIRKLARELİ’NDE KAR YAĞIŞI
Kırklareli’nde de etkili olan kar yağışı kenti kısa sürede beyaza bürüdü. Bembeyaz örtüye uyananlar araçlarında kar temizliği yaptı. Hava sıcaklığı sıfırın altında 2 dereceye kadar düşerken, meteoroloji kar yağışının aralıklar süreceğini bildirdi. Kırklareli Belediyesi ekipleri de yolların kapanmaması ve buz tutmaması için tuzlama çalışması yaptı.
Tekirdağ kent merkezinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı günlük hayatı olumsuz etkiledi. Trafik ekipleri ana arterler ve kavşaklarda görev alarak, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. Karayolları 18’nci Şube Şefliği ekipleri de İstanbul ve Çanakkale yollarında tuzlama çalışması yaptı.
ÇORLU DA EĞİTİM UÇUŞLARI İPTAL EDİLDİ
Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde hava sıfırın altında 5 dereceye kadar düştü. Sabah saatlerinde başlayan ve aralıkla süren yağış nedeniyle ilçe beyaza büründü. Yağış çevre yollarında karayolları ve belediye ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başlarken, Çorlu Havaalanında yapılması planlanan eğitim uçuşları da iptal edildi.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...