Sözcü Plus Giriş

Turgutlu beyaza büründü

Turgutlu beyaza büründü

Güncellenme: 17:37, 18/01/2016
Turgutlu beyaza büründü

Doğan ÇİZMECİ TURGUTLU (Manisa), (DHA)- MANİSA`nın Turgutlu ilçesinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, yüksek kesimlerdeki mahallelerin beyaza bürünmesine neden oldu. Ortaya kartpostallık manzaralar çıkarken, alınan tedbirler sayesinde ulaşım ve eğitimi aksatacak bir sıkıntının yaşanmadığı bildirildi.
Turgutlu`da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı özellikle yüksek kesimlerdeki Çaldağı, Çatma Dağı eteklerindeki mahalleler ve Ovacık Yaylası`nda etkili oldu. Kar kalınlığı 25-30 santimetreyi bulurken, belediyenin aldığı tedbirler sonucu herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Belediye ekipleri, yolda biriken karları greyderle kazıyıp, tuzlama yaparak açık tuttu. Kar yağışını fırsat bilen Turgutlular ve çevre illerden gelenler, bu görsel şölene kayıtsız kalmayıp, bol bol fotoğraf çekip, kar topu oynadı. Vatandaşlar ve araç sürücüleri yoldaki buzlanmaya karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.
MHP`li Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, yüksek kesimlerde kar yağışının sürdüğüne dikkati çekip, "Şimdilik eğitimi ve ulaşımı etkileyecek bir durum söz konusu değil. Herhangi bir olumsuzluğa karşı ekiplerimiz hazır durumda. Kaymakamlığımız ve emniyet güçlerimizle yaptığımız hazırlık toplantısından sonra gerekli ekipledrimizi oluşturduk" dedi.
Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan da yüksek kesimlerde sis beklendiğini belirtip, uyardı.

DHA