Türk ve Alman Savunma Bakanları İncirlik Üssü`nde ikili görüşme yaptı

Türk ve Alman Savunma Bakanları İncirlik Üssü`nde ikili görüşme yaptı

Türk ve Alman Savunma Bakanları İncirlik Üssü`nde ikili görüşme yaptı

Akif ÖZDEMİR- Çağlar ÖZTÜRK ADANA, (DHA) – MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Adana`daki İncirlik Üssü`nde 2 saat süren bir görüşme yaptı.
Savunma Bakanı Yılmaz ile Alman mevkidaşı Leyen, İncirlik Üssü`ndeki 10`uncu Tanker Üs Komutanlığı`nda bir araya geldi. IŞİD`e karşı mücadele kapsamında İncirlik Hava Üssü`nde bulunan Alman askerleri de ziyaret eden konuk bakan ile İsmet Yılmaz`ın görüşmesi yaklaşık 2 saat sürdü.
KEŞİF UÇUŞLARI YAPIYORLAR
Fransa`nın başkenti Paris`teki terör saldırıları nedeniyle Fransa`nın IŞİD ile mücadelede yardımını istediği Almanya, Suriye`deki uluslararası koalisyonu desteklemek amacıyla bölgeye bin 200 asker, bir fırkateyn ve Tornado tipi askeri keşif uçakları gönderme kararı almıştı.
Almanya Federal Meclisi`nden çıkan tezkerenin ardından Schleswig Holstein eyaletindeki Jagel Üssü`nden 10 Aralık`ta yola çıkan 2 Tornado keşif uçağı, İncirlik Hava Üssü`ne gelmişti. 4 Tornado uçağının daha gönderildiği Türk- ABD Ortak Savunma Tesisi olan İncirlik Hava Üssü`nde ayrıca Airbus A400M tipi bir nakliye uçağı da görevlendiren Almanlar, geçtiğimiz ay keşif uçuşlarına başlamıştı.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...