Sözcü Plus Giriş

Umut Nöbeti`nde bugün

Umut Nöbeti`nde bugün

Güncellenme: 14:30, 18/01/2016
Umut Nöbeti`nde bugün

 

 

 

İSTANBUL, (DHA) SİLİVRİ  Cezaevi önünde tutuklu gazeteciler için sürdürülen "Umut Nöbeti` devam ediyor. Nöbeti Ortak Yaşamı Güçlendirme Vakfı Kuruluş İnisiyatifi Başkanı Yusuf Doğan, Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer ile vakıf-dernek üyeleri nöbeti devraldı.

Ortak Yaşamı Geliştirme Vakfı İnisiyatifi Başkanı Yusuf Doğan ve vakıf üyeleri ortak bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:
“Gazetecilik yaptıkları için tutuklu bulunan Can Dündar ve Erdem Gül başta olmak üzere tüm tutuklu gazetecilerle dayanışmak için Silivri’deyiz. Karanlıktan aydınlığa çıkmak için dördüncü kuvvet olan basının çok büyük önemi var. Bu anlamda; basın üzerinde uygulanan baskı ve tehditlerin bir an önce kaldırılması gerekmektedir. Tutuklu ve hükümlü tüm gazetecilerin zindanlardan çıkarılıp, mesleklerini yapmalarını bekliyoruz.”

SÜMER: ALINLARINDAN ÖPÜYORUZ
Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı-Yazar Rıza Sümer ise şu açıklamayı yaptı:
“Bu nöbet, tutuklu olan tüm gazeteci arkadaşlarımız için, hem umuttur, hem de erdemli, insancıl ve şiddetsiz bir tepkidir. Can Dündar ve Erdem Gül başta olmak üzere, iftiraya, hakarete, adaletsizliğe, haksızlığa, ayırımcılığa uğrayan, özgürlükleri ellerinden alınan, böylece ağır şiddet gördüklerine inandığımız tüm gazetecileri alınlarından öpüyoruz ve bağrımıza basıyoruz. Zaman, örgütlü, iletişim içerisinde, işbirliği ve dayanışmayla, kesin ve sürdürülebilir hedefler doğrultusunda bir araya gelme, örgütlü olma zamanıdır.”

DHA