Sözcü Plus Giriş

Uşak`ta `Ankara` saldırısına tepki

Uşak`ta `Ankara` saldırısına tepki

Güncellenme: 23:06, 18/02/2016
Uşak`ta `Ankara` saldırısına tepki

Yavuz KUŞDEMİR UŞAK, (DHA) – UŞAK`ta Vali Ahmet Okur, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik ülke genelinde yaşanan terör saldırılarını kınayarak şehitlere Allah`tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.
CHP Uşak İl Başkanlığı, Eğitim Sen ve Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şubesi üyeleri de sessiz eylem yaparak yaşanan terör olaylarını kınayarak basın açıklaması yaptı. 
VALİ OKUR`DAN ŞEHİT AÇIKLAMASI
Uşak Valisi Ahmet Okur, yaptığı yazılı açıklamada, "Dün gece başkent Ankara`da meydana gelen hain saldırıda şehit düşen asker ve sivil vatandaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Yüce Allah bu aziz milleti korusun, dirlik ve birliğimizi daim kılsın. Şu bilinmelidir ki Türk Milleti tüm bu sıkıntıları aşacak güç ve metanete sahiptir. Ankara`da meydana gelen söz konusu saldırıda maalesef Uşaklı bir askerimizi de şehit vermiş bulunuyoruz. Şehidimize Allah`tan rahmet, yakınlarına ve aziz Uşaklılara sabır ve başsağlığı dileriz" dedi. 
BAŞKAN CAHAN: "ÜLKEMİZ 2 GÜNDE TERÖR SALDIRILARININ HEDEFİ OLDU"
Ak Partili Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Ankara ve Diyarbakır`da yapılan terör saldırıları hakkında yazılı basın açıklamasında bulundu. Cahan, terörün lanetlendiği açıklamasında, "Maalesef ülkemiz iki gün içinde hain ve kahpece terör saldırılarının hedefi olmuştur" dedi.
Ankara ve Diyarbakır`da üst üste patlatılan bombalarla onlarca vatan evladının şehit olduğunu belirten Cahan, "Bugün mazlumun sesi olan ve giderek güçlenen ülkemiz, terörün maşası olan kirli ellerin saldırısına uğramıştır. Oynanan oyunlar tekrar kadın erkek, çoluk çocuk demeden hedef gözetmeksizin canların yitirilmesine sebep olmuştur. Ankara`da yapılan saldırı bunun en açık örneğidir. Uşak`ta alçak terör saldırılarından bir evladını kaybetmiştir. Terörün maşaları ve onların kirli patronları şunu iyi bilsinler. Ne yaparsanız yapın bizleri yıkamayacaksınız. Ne yaparsanız yapın pis oyunlarınız kararlı duruşumuzu ve kardeşliğimizi bozmayacak. Karanlıklarınız bizim beyaz umutlarımızın içinde yok olacak. Ne kadar kahpe davranırsanız davranın, bizler şanlı tarihimizde olduğu gibi mazlumların sesi ve soluğu olacak haksızlığın karşısında dimdik duracağız. İşte bu düşüncelerle ülkemiz, her ferdinin katkısıyla dimdik ayakta duracaktır. Dört bir yanı şehitlerimizin kanlarıyla dolu olan güzel vatanımız asla duruşundan taviz vermeyecektir. Bu düşüncelerle şehit olan Uşaklı Kıdemli Başçavuş Erkan Tümer ve tüm şehitlerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum" dedi.
REKTÖR ÇELİK: "PKK, PYD, YPG, DAEŞ SALDIRILARDA TAŞERON"
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik yaptığı yazılı basın açıklamasında, Ankara, Diyarbakır ve ülkemizin çeşitli yerlerinde yaşanan, vatandaşlarımızın yaşamını yitirmesine ve yaralanmasına neden olan terör saldırılarının birlik ve beraberliği bozmaya yönelik yapıldığını söyledi. Türkiye`nin topyekun bir saldırı altında olduğunu belirten Çelik şu ifadeleri kullandı: "Şer güçlerin hedefi, yükselen Türkiye Cumhuriyeti devletini köşeye sıkıştırmak, milli birlik ve bütünlüğümüzü bozmaktır. Her geçen gün kanlı saldırılar dozajını artırarak devam etmektedir. Büyük şer odakları bu saldırılarda PKK, PYD, YPG, DAEŞ ve benzeri terör örgütlerini taşeron olarak kullanmaktadır. Bu millet bir ve beraber olduğu süre içinde dış düşmanlar ve içerideki maşaları asla başarılı olamayacaklardır. Terörü bir kez daha lanetlerken, Ankara, Diyarbakır ve benzeri yerlerde teröre kurban olan şehitlerimize Allah`tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve kederli yakınlarına da sabırlar diliyorum. Tüm ulusumuzun başı sağ olsun." 
CHP VE STK`LAR EYLEM YAPTI 
DHA