Uşak`ta dikkatsiz sürücü kazalarını MOBESE kamerasında

Uşak`ta dikkatsiz sürücü kazalarını MOBESE kamerasında

Uşak`ta dikkatsiz sürücü kazalarını MOBESE kamerasında

Yavuz KUŞDEMİRUŞAK, (DHA) – UŞAK`ta bazı noktalarda yer alan MOBESE kameraları, kural ihlali ve sürücü hatalarından kaynaklanan trafik kazalarını anbean kaydetti.
Uşak Emniyet Müdürlüğü, geçen yıl içinde çeşitli tarihlerde meydana gelen trafik kazalarından derlediği MOBESE görüntülerini basına dağıttı. Uşak- İzmir, Uşak-Ankara ve Uşak- Denizli karayollarında bulunan çeşitli kavşaklarda ve şehir merkezinde bazı ana arterlerde meydana gelen kazalar, kural ihlali yapan sürücüleri de gözler önüne serdi.
Uşak-İzmir Karayolu`nun Stadyum Kavşağı`nda, Uşak Ankara Karayolu`nun Belediye Camii Kavşağı ile Ciğerdede Kavşığı`nda kırmızı ışık ihlali yapan sürücüler kazaları ucuz atlattı. Maddi hasarlı kazalara karışan sürücüler, ölüme yol açmadı. Görüntülerde yoğun trafiğe rağmen yolun karşısına geçmek isteyen bir vatandaş otomobilin çarpasıyla yaralanırken, aşırı hızla giderken motosikletlerinden savrulan sürücüler de MOBESE görüntülerine girdi.
Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, trafik kazalarının yüzde 90`ının kural ihlali ve sürücü hatalarından kaynaklandığını, bunlarda ölen olmasının sevindirici olduğunu belirtti.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...