Uyuşturucu çetesi Alman kurdu ‘Panzer’den kaçamadı

İstanbul Polisi, 3 aydır takip edilen bir uyuşturucu şebekesini çökertti. Narkotik eğitimli K9 köpeği "Panzer" 7 milyon değerinde, 82 kilo Uyuşturucuyu, gömülü olduğu bahçede buldu. Olayın şüphelisi baba-oğul ile bir cezaevi firarisi gözaltına alındı.

Uyuşturucu çetesi Alman kurdu ‘Panzer’den kaçamadı

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 3 ay önce yurt dışından uyuşturucu getiren bir şebekeyi belirledi. Olayla ilgili 1 şüpheli teknik ve fiziki takip yöntemiyle izlemeye alındı. Araştırmalarda şüphelilerin uyuşturucuları, Silivri’deki bir bağ evinde saklandıkları tespit edildi. Baba ve oğul oldukları belirlenen şüphelilerin uyuşturucuları İstanbul’da piyasaya sürmeye çalışmaları anlaşıldı.

35 SUÇTAN KAYDI VAR

Bağ evini fiziki takip yöntemiyle izleyen polis, bir kişinin şüphelilerden uyuşturucu satın almak istediğini belirledi. Kartal Cezaevi firarisi olan şüpheli baba ve oğula kendi otomobilini verdi. Bağ evine giden ikili bir miktar uyuşturucu koydukları aracı firari şüpheliye teslim etti. Polis, otomobili durdurarak, uyuşturucu ve 35 suçtan kaydı olan cezaevi firarisi Ferhat M.’yi, gözaltına aldı. Araçta 3 kilo kokain ele geçirildi.

ADRESE BASKIN YAPILDI

Otomobile yapılan baskının ardından,  Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Silivri’deki adrese girdi. Baskında uyuşturucudan kaydı olan H.Ö. ve asker kaçağı olan oğlu S.Ö., gözaltına alındı. Ancak evde yapılan aramalarda uyuşturucu bulunamadı.

PANZER BULDU

Evde uyuşturucu bulunamayınca, narkotik eğitimli K9 köpeği “Panzer” devreye girdi. Sekiz yıldır uyuşturucu ile mücadelede polise destek olan Alman Kurdu “Panzer”, bağ evinin bahçesinde arama yaptı. Hassas burnu sayesinde uyuşturucunun bulunduğu noktayı belirleyen “Panzer” tırmaladığı noktada kazı yapıldı. Polis ekiplerinin yaptığı kazıda 53 kilo eroin, 9 kilo kokain ve 20 kilo esrar ele geçirildi. Uyuşturucunun piyasaya değerinin 7 milyon lira olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheliler Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...