Sözcü Plus Giriş

Uzman çavuştan 4 aydır haber alınamıyor

Terör örgütü tarafından kaçırılan uzman çavuş Sedat Vardar'ın eşi İçişleri bakanı Efkan Ala'dan cevap bekliyor.

Güncellenme: 11:41, 30/03/2016
Uzman çavuştan 4 aydır haber alınamıyor

Kaçırılan Uzman Çavuşlardan Sedat Vardar’ın eşi Aygün Vardar, “İçimizi en çok özlem ve belirsizlik yakıyor. Benim eşim tatile çıkmadı.Görevi esnasında kayboldu, Sedat'ımın unutulmasını istemiyorum” dedi.

Foto: SÖZCÜ -Kaçırılan uzman çavuş iki çocuğu babalarının yolunu gözlüyor

SÖZCÜ / ANKARA

Şırnak merkezde sınava giderken 4 ay önce kaçırılan iki askerden 4 aydır haber yok. Askerlerin ailelerinin endişeli bekleyişi sürüyor, yetkililerden güzel bir haber bekliyor. Ayvalık İlçe Jandarma Karakolu'nda görev yaparken Şırnak Aslanbaşar Karakolu'na tayini çıkan 36 yaşındaki uzman çavuş Sedat Vardar ve arkadaşı Ferdi Polat, üniversite açık öğretim sınavı için gittikleri Şırnak'ta 4 ay önce PKK'li teröristlerce kaçırıldılar. Yaklaşık 15 kişi olduğu ifade edilen eli silahlı terörist grubu, uzman çavuşları bilinmeyen bir yere götürdü. Kent merkezinden güpegündüz zorla götürülen uzman çavuşların kaybı hala belirsizliğini koruyor.

Çocuklarının okulları nedeniyle ailesi Ayvalık'ta kalan 36 yaşındaki uzman çavuş Sedat Vardar'ın henüz altı aylık Eylül Nisa adında bir de bebeği var.Gözü yaşlı eş Aygün Vardar, 7 yaşındaki diğer kızının ise, baba özlemiyle okula gitmek istemediğini söylüyor.

“EŞİM TATİLE ÇIKMADI”

Ayvalık Hürses Gazetesi'nden Oya Uğral, kaçırılan uzman çavuşlardan Sedat Vardar'ın eşi Aygün vardar'la görüştü.  Eşinin görevi başındayken kaçırıldığını ifade eden Aygün Vardar, “İlk zamanlar Ankara'dan çok arayanımız vardı.Artık sadece kapımızı kaymakam, belediye başkanı ve jandarma komutanının eşleri çalıyor.Biz, özellikle İçişleri Bakanı Efkan Ala'dan eşimin durumu ile ilgili aydınlatıcı bir bilgi istiyoruz.Evimiz kira ve kredi borçlarımız var.4 çocuğumla birlikte yaşamaya çalışıyoruz. Ekonomik sıkıntılar değil de, içimizi en çok özlem ve belirsizlik yakıyor.Benim eşim tatile çıkmadı.Görevi esnasında kayboldu, Sedat'ımın unutulmasını istemiyorum”dedi.

Yayınlanma Tarihi:11:35,