Van Gogh’a ait olduğu iddia edilen tablo 10 aydır incelenemedi

Van Gogh’a ait olduğu iddia edilen tablo 10 aydır incelenemedi

Van Gogh’a ait olduğu iddia edilen tablo 10 aydır incelenemedi

Mustafa TURAPOĞLU TOKAT, (DHA) – TOKAT`ta polis tarafından ele geçirildikten sonra İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü`ne ait müzenin deposunda özel bir dolap içerisinde korunan Hollandalı ünlü ressam Vincent Van Gogh`a ait olduğu ileri sürülen tabloyu, aradan geçen 10 aya rağmen incelemeye gelen olmadı.
Tokat`ta geçen yıl mart ayında, polis tarafından ele geçirilen Hollandalı ünlü ressam Vincent Van Gogh`un kayıp olduğu sanılan tablosu Sulusokak`ta bulunan müzede bekletiliyor. İlk kez DHA’nın duyurduğu Vincent Van Gogh`un kayıp olduğu sanılan `yetim adam` serisi arasındaki `Van Gogh ihtiyar bir sopayla` adlı eserden görüntü çekilmesine ve bulunduğu depoya girilmesine izin verilmiyor.
Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, müzeye teslim edilen tablo depo içerisinde yer alan özel bir dolap içerisinde korunuyor. Mühürlü dolap, 24 saat güvenlik kamerasıyla izleniyor. Üzerinde `Mexico P997168`, ön yüzünde metal plaka üzerinde `Vincent Van Gogh Amsterdam 1882`, arka kısmında `Vincent Van Gogh 1882 Orphan Men Standing` ibareleri ve kaşe ile farklı ebatlarda sekiz mühür bulunan tablonun gerçek olup olmadığının belirlenmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından bilirkişi heyeti oluşturuldu. Ancak 10 aylık bu süre içerisinde bilirkişi heyetinin henüz kente gelmediği öğrenildi. Tablo incelemenin yapılacağı günü bekliyor.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...