Reklamsız Sözcü

Van merkezli 5 ilde fuhuş operasyonu: 95 gözaltı

Van merkezli 5 ilde fuhuş operasyonu: 95 gözaltı

android-time 12:18
Van merkezli 5 ilde fuhuş operasyonu: 95 gözaltı
Van merkezli 5 ilde fuhuş operasyonu: 95 gözaltı

Orhan AŞAN VAN, (DHA) – VAN merkezli 5 ilde yapılan operasyonda, fuhuşa zorlandıkları ileri sürülen Ukranya, Azeri, Gürcü ve Suriye uyruklu 60 kadın ile fuhuşa aracılık yaptıkları belirtilen 35 kişi gözaltına alındı. Operasyonda, ruhsatsız bir tabanca ve bir av tüfeğinin de ele geçirildiği bildirildi.
Aldıkları istihbaratları değerlendiren Van Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekipleri, operasyona dün akşam saatlerinde Van`ın Erciş İlçesi`nden başladı. Uzun süredir teknik takip yapan ekipler, edindikleri bilgiler kapsamında Ağrı, Bitlis, Muş ve Iğdır`ı da operasyon kapsamına alarak dün akşam belirlenen 30 ayrı adrese eş zamanlı operasyon yaptı. Özel Harekat polisleri ile birilkte 200 polisin katıldığı operasyonlarda Erciş, Bitlis, Ağrı, Muş ve Iğdır`da Ukranya, Azeri, Gürcü ve Suriye uyruklu 60 kadın ile fuhuşa aracılık ettikleri belirlenen 35 kişi gözaltına alındı.
TEKNİK TAKİP 6 AY SÜRDÜ
Operasyon, zorla fuhuşa sürüklendiğini ileri süren kadınların ihbarıyla başladı. Ülke dışından gelerek zor durumda kalan kadınları kandırıp, fuhuş batağına sürükleyen kişiler, Van Emniyeti tarafından 6 ay boyunca takibe alındı. Yapılan bu takipler sonucunda da operasyon için düğmeye basıldı. Yapılan operasyonlarda ruhsatsız bir tabanca ve bir av tüfeği ele geçirilirken, kadınları zorla fuhuşa sürükleyen 35 kişi ile zorla fuhuşa zorlandıklarını ileri süren 60 kadının sorgusuna da başlandı.
DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more