Sözcü Plus Giriş

Van şehidine ağladı

24 yaşındaki Uzman Onbaşı Osman Kaya, Van`ın Erciş İlçesi`nde yapılan törende, gözyaşları ve tekbirlerle toprağa verildi

Güncellenme: 14:18, 20/02/2016
Van şehidine ağladı

DİYARBAKIR`ın Sur İlçesi`nde PKK`lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen 24 yaşındaki Uzman Onbaşı Osman Kaya, Van`ın Erciş İlçesi`nde yapılan törende, gözyaşları ve tekbirlerle toprağa verildi.

Foto: DHA – Şehit Uzman Onbaşı Osman Kaya, gözyaşları arasında toprağa verildi

Diyarbakır`ın Sur İlçesi`nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırıması için yapılan operasyonda PKK`lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Uzman Onbaşı Osman Kaya için Erciş`te tören düzenlendi. Sahil Kent Mahallesi Büyükhafız Caminde yapılan törene Van Valisi İbrahim Taşyapan, Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, Van İl Jandarma Komutanı Albay Yüksel Oğuz, Erciş 108`nci Topçu Alayı Komutanı Albay Murat Yalbır, şehidin yakınları ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Cenaze töreninde İlçe Müftüsü Ziya Albayrak dua okudu. Bu sırada şehidin yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Törende sık sık tekbir getirilirken, `Şehitler ölmez vatan bölünmez` sloganları atıldı. Şehidin kız kardeşleri “Sıra bizdeydi sen neden öldün”, “Onlar bizim evimizi yaktı. Allah`ta onları yaksın” diye bağırdı. Şehidin annesi Fatma Kaya da sandalyede oturarak oğlunun tabutunun başında beklerken, üzgün olduğu görüldü.

BABA EVİNE GETİRİLDİ
Şehidin bayrağa sarılı tabutu bir süre askerlerin omuzunda taşınarak ambulansa konuldu. Ambulansa babası Alaattin Kaya ve 2 kız kardeş de bindi. Kışla Caddesi`ndeki baba evine getirilen şehit, daha sonra Alkanat Mahallesi mezarlığına götürüldü. Vatandaşlar cenazenin mezarlığa getirilişinde Türk Bayraklarıyla yürüdü. Şehit Uzman Onbaşı Osman Kaya, gözyaşları arasında toprağa verilirken, Ülkü Ocakları mensubu bir grup genç de Türk Bayrağı açtı.

“VATAN SAĞOLSUN”
Cenazenin toprağa verilmesinin ardından emekli öğretmen olan, 5 çocuk babası Alaattin Kaya, Van Valisi İbrahim Taşyapan ile birlikte makam aracına bindi.

Yayınlanma Tarihi:13:52,