Van`dan Bayırbucak Türkmenleri ve savaş mağdurları için kampanya

Van`dan Bayırbucak Türkmenleri ve savaş mağdurları için kampanya

Van`dan Bayırbucak Türkmenleri ve savaş mağdurları için kampanya

VAN, (DHA)- VAN`da bulunan Küresünniler Tarih ve Kültür Araştırma Derneği, Suriye`deki çatışmalarda mağdur olan soydaşları Bayırbucak Türkmenleri başta olmak üzere tüm mağdurlar için Türkiye genelinde yardım kampanyası başlattı.
Küresünniler Tarih ve Kültür Araştırma Derneği Başkanı Ferhat Atacan, daha önce Kobani ve Rojava hedefli yardım kampanyaları başlattıklarını söyledi. Türkiye`ye sığınan savaş mağdurlarının sayısında büyük artış yaşandığını da belirten Atacan, şöyle dedi:
"Ayrıca kış şartlarının her geçen gün ağırlaşması ile ülkemize sığınan sığınmacıların içinde bulunduğu yaşam koşulları da ağırlaşmaktadır. Bu konuda devletimiz üzerine düşen görevi yerine getirmektedir, ancak, sivil yapıların da her türlü ayrımcılıktan uzak çalışmalar gerçekleştirmeleri, savaş mağduru insanlara yönelik , `Benden`, `Benden değil` zihniyetinden uzak hareket etmeleri şarttır. Halkımız, düşküne yardım konusunda hassastır ve bu konuda üzerine düşeni yerine getirmektedir. Ancak toplanan yardımların dağıtımı konusunda da özellikle sivil yapıların adil ve ayrımcılıktan uzak hareket etmeleri olmazsa olmazdır."
Suriye savaşında mağdur olan Bayırbucak Türkmenleri başta olmak üzere tüm mağdurlar için Türkiye genelinde yardım kampanyası başlattıklarını belirten Atacan, Suriye`deki savaş mağdurları için Türkiye genelinde başlattıkları yardım kampanyasının uluslararası arenada da farkındalık oluşturması yönünde çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Atacan, şöyle konuştu:
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...