Sözcü Plus Giriş

( ve bilgilerle yeniden) -Polisin 'dur' ihtarına uymadılar: 1 ölü 1 yaralı

( ve bilgilerle yeniden) -Polisin 'dur' ihtarına uymadılar: 1 ölü 1 yaralı

Güncellenme: 09:47, 27/03/2016
( ve bilgilerle yeniden) -Polisin 'dur' ihtarına uymadılar: 1 ölü 1 yaralı

SİLİVRİ'de çalıntı olduğu gerekçesiyle polisin durdurduğu otomobil, aniden geriye doğru hızla giderek önce polis aracına çarptı. Daha sonra  araçtan inen 3 kişi, silahla polisin üzerine yürüdü. İkaz atışına rağmen durmayan bu kişilerin üzerine polis ateş açtı ve olayda 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

 Olay, Silivri TEM Bağlantı Yolu'nda saat 23.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre Otoyol trafik polisi ekibi, çalıntı olduğu gerekçesiyle 34 F 86 17 plakalı otomobili  durdurmak istedi. Otomobil bir süre sonra durdu ancak hızla  geriye hızla gelerek polis aracına çarptı. Araçtan inen ve tabanca ile kendilerinin üzerine yürüyen  3 kişiyi gören polis ekibi,  önce havaya ikaz ateşi yaptı. Bu kişilerin durmamaları üzerine de polisler ateşle karşılık verdi.  Olay sırasında Erdinç K,.  hayatını kaybetti. Aynı araçta bulunan Erdinç K., ise yaralı olarak yakalandı. Polis karışıklıktan faydalanarak olay yerinden kaçan bir kişiyi yakalamak için operasyonları sabaha kadar sürdürdü. Sabah saatlerinde olay sırasında firar eden İbrahim K., da yakalanarak gözaltına alındı.

İbrahim K.’nın daha önceden oto hırsızlığı, otodan hırsızlık, hırsızlık, sahte kimlik kullanmak, çocuk kaçırma, iftira, uyuşturucu kullanmak, kapkaç suçlarından 32 kez polis tarafından yakalandığı ortaya çıktı.
Polisin  olayla ilgili soruşturması sürüyor.

 

 

DHA