Vekil: Bana bak Maliye Bakanı Bakan: Terbiyesiz

TBMM'deki bütçe görüşmeleri Maliye Bakanı Naci Ağbal ile CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu arasında geçen sert tartışmayla başladı.

Vekil: Bana bak Maliye Bakanı Bakan: Terbiyesiz

SÖZCÜ / ANKARA

TBMM’deki bütçe görüşmeleri tartışmalı başladı. Erdoğdu Ağbal'a, “Bana bak Maliye Bakanı!” diye hitap edince ortam gerildi.

2016 yılı bütçesinin Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmeleri sırasında, sunum öncesinde usul tartışması yaşandı. Tartışmalar uzadı ve Bakan Ağbal sunum yapamadı.. Usul tartışmaları salonda gerginliği artırdı. Komisyonun CHP'li üyesi Aykut Erdoğdu, bu tartışmalar sırasında Bakan Ağbal'ın yaptığı tespitleri eleştirerek, “Bana bak Maliye Bakanı!” diye seslendi.

Bu sözlerle ortam gerilirken Bakan Ağbal'ın Erdoğdu'nun bu hitabının ‘terbiyesizlik' olduğunu söylemesi gerilimin daha da yükselmesine neden oldu.Yeniden söz alan Erdoğdu Ağbal'a “Haddini bil Maliye Bakanı demekte en ufak bir terbiyesizlik yoktur” diye cevap verdi. Ağbal ise “Komisyondaki barışı, huzuru, güzel tartışma ortamını neden bozuyorsun. Kahvehanede bile sizin gibi konuşulmaz” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...