Veli Ağbaba: Yola bomba döşeniyor, MİT’in haberi yok

CHP'li Veli Ağbaba Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "Yola bomba döşeniyor, MİT’in haberi yok" dedi.

Veli Ağbaba: Yola bomba döşeniyor, MİT’in haberi yok

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Türkiye’nin her yanında oluk oluk kan aktığını ifade ederek, “Memlekette sokağa su borusu döşersiniz herkesin haberi olur ama yola bomba döşeniyor hükümetin haberi yok. MİT’in haberi var mı Iğdır’da döşenen bu bombalardan? MİT’in haberi yok” dedi. Hükümeti 3 yıldan bu yana gerekli tedbirleri almamakla suçladı.

Foto: CİHAN

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada polislerin ek göstergesinin mutlaka artırılması gerektiğini, ancak bundan önce polislerin yaşam haklarının güvence altına alınması gerektiğini vurguladı. Bugün GATA'da tedavi gören yaralı polis ve aileleriyle görüştüğünü kaydeden Ağbaba, “Orada görüştüğüm yaralı polisler, aileler, AKP’nin 3 yıl önce Meclis’ten gizleyerek, Kandil’le görüşerek, ada ile görüşerek başlatmış olduğu sözde barış süreci sırasında PKK’nın ilçelere, illere yığınak yaptıklarını söylüyor. Bunları yetkililere ilettiklerini söylüyor ancak hiçbir tedbir alınmadığını da ifade ediyorlar. Devlet sadece izlemekle yetinmiş. Eskiden polis, asker dağda çatışmada ölüyordu, şimdi sokakta alışveriş yaparken, evde yatağında öldürülüyor. 7 Haziran’dan bu yana 200’den fazla polis şehit oldu. Bingöl’de Emniyet Müdürü öldürüldü, failleri ortada yok. Yine, Suruç olayından sonra 2 polis memuru gece yarısı evinde alçakça katledildi, failleri ortada yok.” diye konuştu.

‘YÜZLERCE POLİS, ASKER GÖZ GÖRE GÖRE KATLEDİLDİ'

Iğdır’da şehir merkezinde 13 gencecik polisin yola döşenen bombalar sonucu katledildiğini ifade eden Veli Ağbaba, şöyle konuştu: “Dikkatinizi çekiyorum, ana caddeden polis aracı geçerken bomba patladı, 13 tane gariban, fakir, yoksul çocuğu polis memuru öldürüldü. Bakın, memlekette sokağa su borusu döşersiniz herkesin haberi olur ama yola bomba döşeniyor hükümetin haberi yok. Yüzlerce polis, asker göz göre göre katledildi. MİT’in haberi var mı Iğdır’da döşenen bu bombalardan? MİT’in haberi yok. Çünkü MİT’in daha önemli işleri var. MİT, Twitter’dan, Facebook’tan Cumhurbaşkanına hakaret eden 14 yaşında, 15 yaşında veya Facebook’tan ‘beğen’ butonuna basan gençleri takip ediyor. Maalesef, MİT bu görevleri yapacağına, yola bomba döşeyenleri arayacağına CHP’li milletvekillerini dinliyor. Değerli arkadaşlar, hatta, seçim döneminde MİT, döşenen bombaları araştıracağına AKP adaylarının -geçmişte kol kola girdiğiniz- ‘paralelci' mi, değil mi, onu araştırıyor, MİT’in en önemli görevi maalesef bu oldu.”

‘ÖLEN POLİSLERİN, ASKERLERİN SORUMLUSU SİZSİNİZ'

CHP'li Ağbaba, AK Parti sıralarına seslenerek, “Ölen polislerin, askerlerin sorumlusu sizsiniz. Bu konuda tedbir almadınız, maalesef, hâlâ her yerde kan akmaya devam ediyor. Bakın, ağır iş makineleriyle hendekler kazılıyor, ‘Haberim yok' diyor. Kimi suçluyorsun? Suçlu sensin. Suçlu tedbir almayan hükumet. Üç yıldan beri, üç aydan beri tedbir alamıyorsun, kimi suçluyorsun? Ölen polis mi suçlu? Suçlu sensin, suçlu hükümet, suçlu sizsiniz.” dedi.

CİHAN

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...