Sözcü Plus Giriş

Vücut geliştirme ve zayıflama ilaçları sahte çıktı

Tuzla'daki bir plazada 2 daire kiralayan şüpheliler, dairelerden birini imalathaneye çevirdi, diğerini ise depo olarak kullanıyordu. Polisin plazaya yaptığı baskında, 4 kişi yakalandı.

Güncellenme: 15:36, 27/10/2016
Vücut geliştirme ve zayıflama ilaçları sahte çıktı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, bir ihbar üzerine harekete geçerek vücut geliştirme sporcularının kullandığı yağ yakma ve kas geliştirme ilaçlarının sahtesini üreten bir şebekeye yönelik teknik ve fiziki takip başlattı.
sahte8802

Polis ekipleri şüphelilerin Tuzla’da bir plazada 2 ayrı daire kiralayarak birini imalathane diğerini ise depo olarak kullandıklarını tespit etti. Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları operasyonda 4 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Ekipler yaptığı aramalarda farklı türlerde kimyasal ürünler, şişeleme ve paketleme makineleri, ilaç kutuları, ilaç yapımında kullanılan kimyasal malzemeler ele geçirdi.

80-200 LİRAYA SATIYORLAR

Şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Şüpheli 4 kişi emniyetteki sorgulamalarında ürettikleri vücut geliştirme ilaçlarını, internet ve sosyal medya üzerinden tanesinin 80 lira ile 200 lira arasında sattıklarını itiraf ettikleri öğrenildi.

İLAÇLAR İNCELENMEYE, ŞÜPHELİLER ADLİYE’YE GÖNDERİLDİ

Ele geçirilen vücut geliştirme ve yağ yakma ilaçları incelenmek üzere Sağlık Bakanlığı laboratuarlarına gönderildi. Şüpheli 4 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’da bulunan Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

OPERASYON POLİS KAMERASINDA

Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonlar polis kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Yapılan operasyonda polis ekiplerinin şüphelilerin ev, imalathane, depo ve araçlarında yapılan aramalar görüntülere yansıdı. Ele geçirilen tüm malzemeler polis ekipleri tarafından Vatan Caddesi’nde bulunan emniyet müdürlüğünde sergilendi. DHA

 

Yayınlanma Tarihi:14:47,