Sözcü Plus Giriş

Yalova`da 2 belediye meclisi üyesi CHP’den ihraç edildi

Yalova`da 2 belediye meclisi üyesi CHP’den ihraç edildi

Güncellenme: 18:45, 25/02/2016
Yalova`da 2 belediye meclisi üyesi CHP’den ihraç edildi

Süheyla GÖZDERELİLER YALOVA, (DHA) – YALOVA’da, CHP İl Disiplin Kurulu, Yalova Belediye Meclisi üyeleri Faruk Kırtay ve Ahmet Yavuz’u grup kararına uymadıkları gerekçesiyle partiden ihraç etti. 
Yalova Belediye Meclisi’nde geçen ay yapılan Denetim Komisyonu’na seçilen CHP’li Faruk Kırtay ve Ahmet Yavuz, grup kararına uymamaları nedeniyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiler. CHP Yalova İl Disiplin Kurulu, yaptığı toplantıda iki meclis üyesini partiden ihraç etme kararı aldı.
Partilerinden ihraç edilen belediye meclis üyeleri, iddiaların gerçek dışı olduğunu, ortada bir grup kararı olmadığını, toplantıda çıkan kararların karar defterine de yazılmadığını belirterek Yalova İl Disiplin Kurulu’nun verdiği ihraç kararına Yüksek Disiplin Kurulu nezdinde itiraz edeceklerini söyledi. Yavuz ve Kırtay alınan bu kararda CHP Yalova Milletvekili Muharrem ince`nin baskısının önemli olduğunu sözlerine eklediler.
< strong>Kırtay, Yalova Belediyesi tarafından köprülü kavşak için yapılan ağaç kesimine de tepki göstermiş, meclis toplantısına ‘Atam Senden Özür Diliyoruz’ yazılı tişörtle katılmıştı. 
DHA