Yalova`dan gelen uzman ekip kaybolan avcıyı arıyor

Yalova`dan gelen uzman ekip kaybolan avcıyı arıyor

Yalova`dan gelen uzman ekip kaybolan avcıyı arıyor

Ayhan ACAR BARTIN, (DHA)- BARTIN`da 11 gün önce vurduğu ördeği almak için girdiği çayda kaybolan 32 yaşındaki Remzi Akardere`yi bulmak için kente gelen Yalova Deniz Polisi su altı ekibinden 4 kişilik dalgıç ekibi arama çalışması yaptı.
Bartın`da av tüfeğiyle vurduğu ördeği almak için Kocaçay Çayı`na giren evli ve 3 çocuk babası avcı Remzi Akardere akıntıya kapılarak kayboldu. 20 Ocak`tan arama kurtarma ekipleri Akardere`yi bulmak için seferber oldu. Yapılan tüm arama çalışmalarına rağmen Akardere`nin izine rastlanmadı. Arama çalışmaları için Yalova Deniz Polisi`nden 4 kişilik dalgıç ekibi de kente gelerek arama çalışmalarına katıldı. Yağan yağmur ve karların erimesin ardından çaydaki su seviyesinin yükselmesi arama çalışmalarını güçleştirdi. Bartın İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ile dalgıç ekibi demir çubuklarla Potbaşı Köprüsü yakınlarında Akardere`yi bulmak için çalışma yaptı. Sabah saatlerinden itibaren arama çalışmalarının sürdüğü çayda Akardere`ye ait hiç bir ize rastlanmadı.
Akardere`nin dedesi 85 yaşındaki Remzi Akardere`de köprünün üzerinden üzgün bakışlarla ekiplerin çalışmasını izledi. Torununun bulunmasını isteyen Akardere, "Torunum her yerde aranıyor, hala bulunamadı. Bulunsa gömeriz, hiç olmazsa mezarı belli olur. Hiç bulunmazsa kimsenin aklından çıkmaz" diye konuştu.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...