Sözcü Plus Giriş

Yamaç paraşütüyle düştükten 11 saat sonra kurtarıldı

Bursa'nın Orhangazi İlçesi yakınlarındaki Gürle Dağı'ndan atlayan üniversite öğrencisi 27 yaşındaki Alp Tuğ, paraşütünün ders dönmesi sonucu Sölöz mahallesinde ormanlık alana düşerek ağaca takıldı. Cep telefonu ile yardım isteyen Alptuğ Bektaş, AFAD ekipleri tarafından 11 saat süren arama çalışması sonucu bulundu.

null
Güncellenme: 11:53, 25/10/2016
Yamaç paraşütüyle düştükten 11 saat sonra kurtarıldı

İstanbul’da öğrenim gören üniversite öğrencisi Alptuğ, Bektaş, Gürle Dağı’ndan yamaç paraşütü ile atlamak istedi. Bektaş, Gürle Dağı’ndan yamaç paraşütü ile Orhangazi Ovası’na doğru uçuşa geçtiği sırada paraşütü ters dönünce Sölöz Mahallesinde ormanlık alana  doğru düştü. Yamaçtaki bir ağacın dalına takılan Bektaş, burada mahsur kaldı.

Foto: İHA

Foto: İHA

Dün akşam saatlerinde cep telefonu ile yardım çağrısında bulunan Bektaş'ı kurtarmak için Orhangazi Jandarma Komutanlığı, AFAD ve UMKE ekipleri seferber oldu.Ekiplerin Gürle Dağı yamaçlarında akşam saatleri başlattıkları çalışmalar sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. 11 saatlik çalışmanın sonunda saat 05.00 sıralarında takılı bulunduğu yerden AFAD ekipleri tarafından kurtarılan paraşütçü genç 112 ekiplerine teslim edildi.

Foto: İHA

Foto: İHA

Bir süre acılar içinde kıvranan ve hastaneye kaldırılan gencin sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi.

İHA