Sözcü Plus Giriş

Yangından yasak aşk cinayeti çıktı!

'Evli sevgilisi' kendisini terk edince evini ateşe verdi. Olayda sevgilisinin babaannesi yanarak can verdi.

Güncellenme: 07:45, 24/03/2016
Yangından yasak aşk cinayeti çıktı!

İstanbul Küçükçekmece’deki bir adreste çıkan yangında 76 yaşındaki Latife Çetinkaya yanarak öldü. Polisin olayla ilgili yaptığı çalışmada, evin kundaklandığı ortaya çıktı.
Habip ATAM/İSTANBUL

FOTO:SÖZCÜ – Hasan Özcan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, 20 Mart’ta, Sefaköy, İnönü Mahallesi, Alageyik Caddesi’deki bir binada meydana geldi. Saat 04.00 sıralarında bir binanın çatı katında yangın çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine kısa sürede adrese ulaşan itfaiye ekipleri yangını söndürdü. Olayda, 76 yaşındaki Latife  Çetinkaya, hayatını kaybetti. İtfaiye ekiplerinin araştırmasında Latife Çetinkaya’nın oğlu İbrahim Çetinkaya’ya ait olan binadaki 2 dairede eş zamanlı yangın çıktığı anlaşıldı. Yangının kundaklama sonucu yaşandığı belirlendi.

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü konuyla ilgili soruşturma başlattı. Cinayet Masası dedektifleri, yangını Hasan Özcan’ın (24) çıkarıdığı belirlendi.  Gözaltına alınan şüpheli Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

AYRILMAYI KABULLENMEDİ

Şüphelinin ifadesinde olayın detayları da ortaya çıktı. İddiaya göre, Hasan Özcan, Latife Çetinkaya’nın evli olan torunu Y.Ş.’ye aşık oldu. Eşi şehir dışında olan Y.Ş. ile Hasan Özcan bir kaç kez buluşarak görüştü. Kocasından boşanmayı planlayan Y.Ş., daha sonra bu kararından vazgeçti. Y.Ş. ailesinden gizli olarak görüştüğü Hasan Özcan’a “Artık seni istemiyorum” dedi.

EVİ ATEŞE VERDİ

Ayrılmayı kabullenmeyen Hasan Özcan, Y.Ş.’nin birlikte kaldığı  babaannesinin ve annesinin evini ateşe verdi. Olay sırasında Y.Ş.’nin Sakarya’daki bir yakınının yanında olduğu öğrenildi. Talihsiz kadının ise yangında can verdiği ortaya çıktı.

Uyuşturucu ve yaralamadan kaydı bulunan Hasan Özcan, Emniyet’teki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Yayınlanma Tarihi:14:53,