Yanlış kişiyi öldürdü!

Adana’da geçtiğimiz hafta hasmı Resul Çakar yerine motosikletin arkasında bulunan Duran Han’ı (31) silahla vurarak öldüren Cabbar Taşdan (29) polis tarafından yakalandı. Katil zanlısını ifadesinde, “Aramızda husumet vardı. Aracın yanına gelip elini beline attı. O an silahı aldım ateş ettim. Yanlışlıkla motosikletin arkasında bulunan Duran Han’ı vurdum” dediği öğrenildi.

Yanlış kişiyi öldürdü!

Olay 18 Ekim gecesi Merkez Seyhan ilçesi İsmetpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. Resul Çakar'ın kullandığı motosikletin arkasında bulunan Duran Han, kimliği belirlenemeyen kişilerce plakası alınamayan otomobildekilerin silahlı saldırısına uğraması sonucu göğsünden ve bacağından vuruldu. Saldırganlar, otomobille ara sokaklarda izini kaybettirirken, Han ise kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

“YANLIŞLIKLA VURDUM”

Cinayet masası ekipleri yaptıkları çalışma sonucunda Duran Han'ı öldüren kişinin Cabbar Taşdan olduğunu belirledi. Ekipler yaptıkları operasyon sonucu Cabbar Taşdan ile birlikte baba Ağabey Taşdan (42) ve olay sırasında otomobilde bulunan Sefer Saltuk'u (18) gözaltına aldı. Cinayeti itiraf eden Cabbar Taşdan'ın ifadesinde, “Resul Çakar ile bir olaydan dolayı husumetliydik. Birden motosiklet ile aracımın önüne geldi ve elini beline attı. Yanımda bulunan silahı çıkarıp ateş ettim. Akrabası olan Duran'ı öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Yanlışlıkla oldu” dediği öğrenildi.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

HASIMLARINA SESLENDİ

Emniyetteki sorgularının ardından geniş güvenlik önlemleri altında sağlık raporu için Adli Tıp Kurumu'na götürülen şüphelilerden Ağabey Taşdan, hasımlarına seslenerek, “Tarık Çakar öyle eve, kadına, işyerine sıkmak olmaz. Gelip ete sıkacaksınız” diyerek bağırdı. Adliyeye sevk edilen üç kişiden Cabbar Taşdan ile Sefer Saltuk tutuklanırken, baba tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...